30. OKTÓBER 2014

Startup Weekend Žilina

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 30. október 2014

 

Startup Weekend po tretíkrát v Žiline - príď a nauč sa, ako naštartovať Startup. 

Víkend 7. - 9.11.2014 bude v novom centre Banka Žilina (budova bývalej ČSOB banky) už po tretíkrát patriť Startup Weekendu - 54-hodinovému dych berúcemu maratónu premeny myšlienky na skutočnosť. Konanie Startup Weekendu, rovnako ako minulý rok, podporil aj Žilinský samosprávny kraj.
Tretí ročník Startup Weekendu Žilina má ambiciózny cieľ - spojiť ľudí s myšlienkami hodnými šírenia a rozvíjania s tými, ktorí majú šikovné hlavy (a ruky), a vytvoriť spoločne za jediný víkend jedinečné a životaschopné projekty. Aj tento rok sa očakávajú draví a kreatívni účastníci, a aj tento rok prídu tí najlepší mentori.
Účastníci podujatia podrobia svoj nápad skúške, otestujú svoje schopnosti a naučia sa veľa nového. Podujatie sa bude konať v novom coworkingovom a podnikateľskom centre Banka Žilina.

Viac než dynamický priebeh

Podujatie svojich 54 hodín odštartuje v piatok 7. novembra o 18.00 hod. Večer začína jednou z najväčších výziev - minútovými prezentáciami nápadov. Len toľko času majú autori ideí, aby presvedčili budúcich členov tímu. Okolo najlepších myšlienok sa vytvoria tímy a začína sa tvrdá drina - pracuje sa vo dne aj v noci.
V sobotu sa pri tímoch striedajú mentori z oblasti biznisu, marketingu a technológií, ktorých úlohou je tímy naviesť na cestu k úspechu. Celý kolotoč práce, učenia, zábavy, únavy aj eufórie sa skončí v nedeľu podvečer finálnymi prezentáciami a vyhlásením víťazov, ktorých vyberie starostlivo zostavená porota odborníkov a expertov z praxe.
Minulý rok si prvú cenu odniesla mobilná aplikácia BeeSafe, nápad ktorý sa dnes už blíži k svojmu oficiálnemu spusteniu a získal ocenenie The Best Startup Award - Audience Choice na podujatí V4 Startups.

Všetky informácie o podujatí sú dostupné na http://www.up.co/communities/slovakia/zilina/startup-weekend/3842

 

Mgr. Peter Kubica
riaditeľ
odbor informácií a zahraničných vzťahov