11. jún 2020

Spoločné stanovisko k tragickému incidentu na Spojenej škole vo Vrútkach

 

 

 

 

 

 

11.6.2020, Žilina – Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová odsudzuje brutálny čin, ktorý sa dnes predpoludním odohral v Spojenej škole vo Vrútkach. Zároveň vyjadruje hlbokú ľútosť a zármutok nad nesmiernou tragédiou, pri ktorej prišiel o život zástupca školy.

,,Je to veľká tragédia pre mesto, školu, ale aj celú okolitú spoločnosť. O to viac, že útok sa stal v škole a jeho svedkami boli aj žiaci. Chcela by som vyjadriť úprimnú sústrasť príbuzným a blízkym obete. Želám si, aby sa zranení čím skôr zotavili ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke. Zatiaľ nie je známa príčina útoku, no dôrazne odmietam akékoľvek formy násilia,“ dodala županka Erika Jurinová.

Gymnázium J. C. Hronského pôvodne patrilo pod správu Žilinského samosprávneho kraja a zástupca školy, ktorý je podľa medializovaných informácií obeťou útoku, bol dlhoročným pedagógom na tejto škole. Gymnázium je od roku 2015 organizačnou zložkou Spojenej školy vo Vrútkach, ktorej zriaďovateľom je mesto.

Kondolenciu vyjadril aj primátor mesta Vrútky Branislav Zacharides: ,,V mene svojom, poslancov mestského zastupiteľstva a pracovníkov mestského úradu vo Vrútkach vyjadrujem hlboký zármutok nad tragickou udalosťou, ktorá sa dnes udiala na našej Spojenej škole. Pozostalým prejavujeme úprimnú sústrasť.“


Spodná navigácia

Aktualizácia: 11.06.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky