10. marec 2016

Spojená škola na Rosinskej sa stane športovým centrom Žiliny

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 10. marec 2016

Po dnešnej kontrolnej návšteve to konštatoval predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. „Odkedy sa Žilinská župa stala zriaďovateľom stredných škôl, je naším cieľom investovať do budov a zariadení, ktoré do tej doby nikto v potrebnej miere nemodernizoval. Generačný dlh, ktorý sme spolu so školami prevzali, sa nám darí znižovať aj v prípade Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline. Od roku 2006 sme do rôznych stavebných prác investovali už 1,6 milióna eur a výsledky tak môžeme vidieť napríklad aj priamo na budove internátu, ktorý minulý rok prešiel rekonštrukciou od zateplenia až po kompletnú výmenu okien,“ uviedol žilinský župan. Študenti bývajúci na internáte okamžite pocítili teplotné rozdiely a zmena sa odrazila aj v úspore energií. 

„Súčasťou našej školy je okrem Strednej odbornej školy drevárskej aj jediné Športové gymnázium v pôsobnosti ŽSK. Naším žiakom bol i cyklista Peter Sagan alebo úspešná snowboardistka Klaudia Medlová, ktorá je reprezentantkou Slovenskej republiky. A aj dnes sa môžeme pochváliť ďalšími nadanými a talentovanými športovcami reprezentujúcich nielen našu školu, ale celé Slovensko. Máme úspešných cyklistov, futbalistov, plavcov či tenistov,“ priblížila riaditeľka Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline Mária Wienerová. Aj preto je cieľom župy vybudovať tu moderné a komplexné centrum, ktoré poskytne nielen študentom, ale tiež všetkým obyvateľom mesta Žilina priestor a možnosti pre športové vyžitie. „Po investícii 237-tisíc eur na rekonštrukciu internátu plánujeme v tomto roku aj obnovu športovej haly, ktorá je na území krajského mesta jediná funkčná hala tohto typu, ktorá dokáže poňať divákov, športovcov a rôzne druhy športových zápasov či tréningov. Predpokladáme s finančnými nákladmi 800-tisíc eur, vďaka ktorým dostane budova novú tvár a stane sa dôstojným miestom pre šport v Žiline,“ dodal J. Blanár. 

V tomto roku sa okrem rekonštrukcie haly uskutočnia na Rosinskej ceste 4 aj ďalšie významné práce na obnove. Vo výške 100-tisíc eur už začala rekonštrukcia vzduchotechniky v školskej jedálni a za 120-tisíc eur vybuduje škola i novú kanalizáciu. „Obnova našich škôl je často náročná, pretože si vyžaduje vysoký objem financií, no postupujeme krok po kroku a aj vďaka podpore vlády, eurofondov či ďalších grantových programov môžeme pre študentov neustále zlepšovať podmienky vzdelávania a voľnočasových aktivít,“ uzavrel predseda ŽSK. 

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 10.03.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky