17. marec 2020

Rúška pre vodičov prímestských autobusov a cestárov

 

 

 

17.3.2020, Žilina - K prijatým preventívny opatreniam, ktoré majú spomaliť šírenie nového koronavírusu, pribúdajú ďalšie. Žilinská župa zabezpečila rúška pre všetkých vodičov prímestských autobusov a cestárov Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja.

Od štvrtka 19. marca budú prímestské autobusy premávať vo víkendovom režime. „Je dôležité spomaliť šírenie koronavírusu a chrániť tých, ktorí sú v priamej línii a zabezpečujú pre všetkých obyvateľov nevyhnutné služby. Patria medzi nich aj cestári zo Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja a vodiči prímestských autobusov, pre ktorých sme zabezpečili rúška,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

Aj pre cestujúcich platí, že cestovať autobusom je možné iba s použitím rúška, prípadne šatky alebo inej vhodnej alternatívy. Od štvrtka 19. marca 2020 budú prímestské autobusy v Žilinskom kraji jazdiť vo  víkendovom režime. Obaja zmluvní dopravcovia zabezpečujú pravidelnú dezinfekciu autobusov a požiadali verejnosť, aby nepoužívali prvé rady sedadiel za vodičom.

Žilinský samosprávny kraj prijal sériu preventívnych opatrení a minulý týždeň od 12. marca pristúpil k prerušeniu vyučovania na stredných školách, ktorých je zriaďovateľom. Zatvorené sú aj všetky kultúrne inštitúcie ako múzeá a divadlá, prerušené je poskytovanie denných a týždenných pobytových sociálnych služieb. Naďalej platí zákaz návštev v nemocniciach a zariadeniach sociálnych služieb.