4. jún 2019

Remeslo má zlaté dno

 

 

 

 

 

4. jún 2019, Žilina - Výstavné priestory na Úrade Žilinského samosprávneho kraja už po siedmy krát zaplnili výrobky žiakov stredných odborných škôl. 

 

Počas dvojtýždňovej výstavy sa svojou tvorbu pochvália stredoškoláci z 19 župných škôl. Prezentované sú remeselné výrobky s kováčskou, či rezbárskou tematikou, ale svoje zastúpenie má aj doprava, technika, lesníctvo, stavebníctvo, poľnohospodárstvo a výtvarníctvo. Návštevníci si môžu pozrieť ukážky netradičných účesov, či chutných zákuskov. Výstava je určená najmä pre žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl, ktorým pomôže lepšie sa zorientovať pri výbere strednej školy a budúceho povolania. Praktické ukážky im umožnia spoznať vedomosti a pracovné zručnosti, v ktorých sa počas štúdia na odborných školách môžu rozvíjať a zdokonaliť.

Prezentácia stredoškolských prác a výrobkov bola slávnostne zahájená dnes a pre verejnosť bude prístupná vo foyer Úradu ŽSK až do 14. júna. Odtiaľ sa presunie do obchodného centra MAX v Žiline, kde sa so svojimi prácami predstaví sedem župných škôl.

Počas výstavy je k dispozícií aj Katalóg výrobkov a služieb stredných odborných škôl, ktorý je každoročne aktualizovaný a slúži školám na propagáciu svojich výrobkov a služieb. V súčasnosti uverejňuje v katalógu svoje výrobky a služby 34 župných škôl.

 

Vystavujúce školy:


*Stredná odborná škola dopravná, Žilina
*Hotelová akadémia, Liptovský Mikuláš
*Hotelová akadémia, Žilina
*Spojená škola, Žilina – Bytčica
*Spojená škola, Nižná
*Spojená škola, Martin
*Stredná odborná škola podnikania a služieb, Námestovo
*Stredná odborná škola dopravná, Martin – Priekopa
*Stredná odborná škola drevárska a stavebná, Krásno nad Kysucou
*Stredná odborná škola elektrotechnická, Žilina
*Stredná odborná škola obchodu a služieb, Martin
*Stredná odborná škola obchodu a služieb, Čadca
*Stredná odborná škola podnikania, Žilina
*Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku, Žilina
*Stredná odborná škola polytechnická, Ružomberok
*Stredná odborná škola stavebná, Žilina
*Stredná odborná škola strojnícka, Kysucké Nové Mesto
*Stredná odborná škola technická, Námestovo
*Škola úžitkového výtvarníctva, Ružomberok

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 04.06.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky