Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

4. jún 2019

Remeslo má zlaté dno

 

 

 

 

 

4. jún 2019, Žilina - Výstavné priestory na Úrade Žilinského samosprávneho kraja už po siedmy krát zaplnili výrobky žiakov stredných odborných škôl. 

 

Počas dvojtýždňovej výstavy sa svojou tvorbu pochvália stredoškoláci z 19 župných škôl. Prezentované sú remeselné výrobky s kováčskou, či rezbárskou tematikou, ale svoje zastúpenie má aj doprava, technika, lesníctvo, stavebníctvo, poľnohospodárstvo a výtvarníctvo. Návštevníci si môžu pozrieť ukážky netradičných účesov, či chutných zákuskov. Výstava je určená najmä pre žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl, ktorým pomôže lepšie sa zorientovať pri výbere strednej školy a budúceho povolania. Praktické ukážky im umožnia spoznať vedomosti a pracovné zručnosti, v ktorých sa počas štúdia na odborných školách môžu rozvíjať a zdokonaliť.

Prezentácia stredoškolských prác a výrobkov bola slávnostne zahájená dnes a pre verejnosť bude prístupná vo foyer Úradu ŽSK až do 14. júna. Odtiaľ sa presunie do obchodného centra MAX v Žiline, kde sa so svojimi prácami predstaví sedem župných škôl.

Počas výstavy je k dispozícií aj Katalóg výrobkov a služieb stredných odborných škôl, ktorý je každoročne aktualizovaný a slúži školám na propagáciu svojich výrobkov a služieb. V súčasnosti uverejňuje v katalógu svoje výrobky a služby 34 župných škôl.

 

Vystavujúce školy:


*Stredná odborná škola dopravná, Žilina
*Hotelová akadémia, Liptovský Mikuláš
*Hotelová akadémia, Žilina
*Spojená škola, Žilina – Bytčica
*Spojená škola, Nižná
*Spojená škola, Martin
*Stredná odborná škola podnikania a služieb, Námestovo
*Stredná odborná škola dopravná, Martin – Priekopa
*Stredná odborná škola drevárska a stavebná, Krásno nad Kysucou
*Stredná odborná škola elektrotechnická, Žilina
*Stredná odborná škola obchodu a služieb, Martin
*Stredná odborná škola obchodu a služieb, Čadca
*Stredná odborná škola podnikania, Žilina
*Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku, Žilina
*Stredná odborná škola polytechnická, Ružomberok
*Stredná odborná škola stavebná, Žilina
*Stredná odborná škola strojnícka, Kysucké Nové Mesto
*Stredná odborná škola technická, Námestovo
*Škola úžitkového výtvarníctva, Ružomberok

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 04.06.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky