13. február 2017

Prvý urgentný príjem otvorila župa v Čadci

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Čadca 13. február 2017

Predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár s ministrom zdravotníctva SR Tomášom Druckerom slávnostne otvoril priestory prvého župného urgentného príjmu v Kysuckej nemocnici v Čadci. „Minulý rok sme začali s budovaním a postupne uvedieme do života tieto odborné pracoviská vo všetkých našich nemocniciach. Začíname v Čadci a verím, že o pár týždňov budeme pokračovať v Dolnom Kubíne a následne v Trstenej a Liptovskom Mikuláši. Do urgentných príjmov sme investovali viac ako tri milióny eur a pokračujeme tak v modernizácii, vďaka ktorej sa zvýši kvalita a najmä rýchlosť i komplexnosť poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ uviedol žilinský župan. Podľa jeho slov boli celkové náklady na vybudovanie urgentného príjmu v KNsP v Čadci takmer 660-tisíc eur, pričom prístrojové vybavenie spĺňajúce prísne technické normy bolo vo výške 235-tisíc eur a stavebné práce, ktoré si vyžiadali kompletnú rekonštrukciu budovy v centre nemocničného areálu, vyšli na 388-tisíc eur. „Teší ma, že pozvanie dnes prijal aj minister zdravotníctva a videl, že zdravotníctvo a starostlivosť o naše nemocnice sú prioritou Žilinskej župy,“ dodal J. Blanár.

Riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld počas prehliadky nových priestorov informoval, že urgentný príjem je rozdelený do dvoch častí. „Prvá, úrazová, poskytne zdravotnú starostlivosť pacientom s poraneniami či úrazmi a druhá časť bude slúžiť pacientom s problémami interného typu, ako napríklad infarkt myokardu alebo angína pektoris,“ priblížil M. Šenfeld. Predseda ŽSK ďalej zdôraznil, že všetky župné nemocnice sú vybavené modernými technológiami a vďaka digitalizácii jednotlivých pracovísk môžu medzi sebou lekári jednotlivých oddelení komunikovať jednoducho a rýchlo. „Vedia promptne reagovať na aktuálne prípady, poradiť sa a okamžite odoslať výsledky ďalej,“ vysvetlil J. Blanár.

Kysucká nemocnica v Čadci poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 124-tisíc obyvateľov a je jednou zo štyroch nemocníc v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Medzi ďalšie tri patrí Liptovská nemocnica v Liptovskom Mikuláši, Hornooravská nemocnica v Trstenej a Dolnooravská nemocnica v Dolnom Kubíne.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.02.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky