29. október 2018

Protidrogový vlak putuje po Žilinskom kraji

 

 

 

 

 

 

29.10.2018, Žilina – Unikátny projekt protidrogového vlaku dnes v Žiline odštartoval svoju púť po Žilinskom kraji. Záštitu nad ním prevzala žilinská županka Erika Jurinová.

 

Najvýznamnejší projekt v oblasti drogovej prevencie v Českej republike dorazil do Žilinského kraja s podporou Žilinskej župy. Prvá zastávka je v Žiline, odkiaľ pokračuje cez Martin, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Ružomberok do Tvrdošína, kde svoju cestu ukončí 9. novembra 2018.

,,Som veľmi rada, že Žilinský samosprávny kraj sa podieľa na tomto veľmi dôležitom projekte zameranom na prevenciu. Zatiaľ bol vlak na Slovensku iba v Čadci, preto som považovala za dôležité dostať tento projekt aj do ďalších miest,“ povedala žilinská županka Erika Jurinová. Ako dodala, je dôležité ďalej komunikovať s ministerstvami na národnej úrovni, aby protidrogový vlak mohol prechádzať celým Slovenskom.

Do projektu sa aktívne zapojí zhruba 500 žiakov z 15-tich stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti župy v tých mestách, kde bude vlak stáť. ,, Čím skôr začneme s prevenciou, tým väčšia je šanca, že bude úspešná,“ povedala županka. ,,Je dôležité so spätnou väzbou ďalej pracovať. Musíme túto tému na školách rozvíjať a vytvárať pracovné skupiny, ktoré budú pracovať so skupinou ohrozených detí,“ dodala. Okrem zástupcov mestskej a štátnej polície, lekárov a učiteľov budú súčasťou pracovnej skupiny aj zástupcovia ŽSK.

Protidrogový vlak Revolution Train je nadstavbou k tomu, čo Žilinská župa v oblasti prevencie už robí. Pre žiakovej stredných škôl organizuje viaceré aktivity so zameraním na zmysluplné trávenie voľného času – organizuje multimediálne protidrogové predstavenie Drogy sú cesta do tmy; krajský školský parlament; grantové programy – Škola bez tabaku, alkoholu a drog, Mládež v pohybe - spolu dokážeme viac; ako aj športové aktivity akou je Župná kalokagatia.

Žilinská župa podporila projekt Protidrogového vlaku sumou 7-tisíc EUR.

Odkaz na projekt Revolution train: http://www.revolutiontrain.cz/v2/

 

Harmonogram zastávok v Žilinskom kraji:
29.10.2018 – Žilina 
30.10.2018 – Martin 
05.11.2018 – Liptovský Hrádok 
06.11.2018 – Liptovský Mikuláš 
07.11.2018 – Ružomberok 
08.11.2018 – Tvrdošín 
09.11.2018 – Tvrdošín

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 29.10.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky