15. marec 2016

Pripravte sa na Veľkú noc a navštívite predajnú výstavu Žilinskej župy

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 15. marec 2016

Už po ôsmykrát organizuje Žilinský samosprávny kraj a domovy sociálnych služieb (DSS) Žilinského kraja predajnú výstavu „Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb“. Spolu 27 zariadení sociálnych služieb vytvorilo počas tvorivých dielní v rámci terapií a voľnočasových aktivít svojich klientov originálne a zaujímavé výrobky s veľkonočnou tematikou. „Sociálna oblasť má v Žilinskej župe najväčšiu podporu, a to nielen finančnú. Je našou prioritou rozvíjať aktivity DSS a jednou z možností, ako to robiť, je i dať klientom možnosť vytvoriť vlastné výrobky a umožniť im predávať ich počas roka na rôznych výstavách a podujatiach. U nás realizujeme každoročne tri unikátne výstavy - veľkonočnú, jesennú a vianočnú - a tešia sa nesmiernej obľube. Okrem toho, že sa klienti stanú priamo zodpovednými predávajúcimi, peniaze, ktoré takto získajú, putujú do ich zariadení,“ priblížil žilinský župan Juraj Blanár s tým, že minuloročná výstava umožnila zariadeniam sociálnych služieb vyzbierať pred obdobím Veľkej noci viac ako tisíc eur.

„Všetkých vystavovateľov nájdu návštevníci vo foyer nášho úradu od 15. do 29. marca, kedy si budú môcť vždy od 8.00 h do 15.00 h niektoré predajné výrobky i kúpiť. Cieľom je najmä prezentácia prác a výrobkov našich klientov, no budeme radi, ak si ľudia ručne vyrobené ozdoby a dekorácie aj zakúpia a podporia tak činnosť jednotlivých zariadení,“ informovala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková. 

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 15.03.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky