PRÍMESTSKÁ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA V ŽILINSKOM KRAJI

Zmena režimu prevádzkovania verejnej dopravy.

 

 

 

 

 

 

 

Vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu súvisiacu s prevenciou, sme od štvrtka pristúpili k zmene režimu prevádzkovania verejnej dopravy.

Vnímame, že práve v dnešnej situácii viacerí obyvatelia z bezpečnostných dôvodov začali uprednostňovať individuálnu dopravu. Preto autobusy v Žilinskom kraji v tejto chvíli dočasne jazdia podľa cestovných poriadkov ako v sobotu. No naďalej pracujeme na tom, aby sme obslúžili čo najširšie územie.

Uvedomujeme si, že mnoho ľudí cestuje najmä kvôli práci a tiež chceme zabezpečiť, aby obce nezostali bez autobusového spojenia. Režim prímestských liniek budeme aktuálne upravovať tak, aby pokryl v súčasnej dobe iba najnutnejšie potreby verejnosti. Máme podnety od zamestnávateľov, primátorov a starostov, ktoré aktuálne vyhodnocujeme.

O ďalšej úprave cestovných poriadkov v podobe pridania a posilnenia autobusových liniek budeme včas informovať. Prioritou je bezpečnosť a ochrana zdravia cestujúcich a vodičov v prímestskej doprave. Dočasná zmena v podobe prechodu na „víkendový“ režim prímestskej autobusovej dopravy v Žilinskom kraji bola uskutočnená predovšetkým ako preventívne opatrenie pred možným šírením nového koronavírusu.

Ďakujeme za pochopenie.