21.máj 2018

Prečo príde županka na bicykli?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žilina, 21. mája - V utorok 22. mája príde žilinská županka Erika Jurinová do práce na bicykli až z Terchovej. Podporí tak štvrtý ročník dobročinného podujatia Od Tatier k Dunaju, kedy pacienti aj napriek vážnemu a zatiaľ neliečiteľnému ochoreniu skleróza multiplex prejdú na bicykloch naprieč Slovenskom. Za šesť dní až 456 kilometrov.

Županka sa k pelotónu pripojí v Terchovej, odkiaľ spoločne prebicyklujú na Úrad Žilinského samosprávneho kraja. K veľkej charitatívnej akcii sa pridá aj podpredseda ŽSK Peter Weber a ďalší zamestnanci či poslanci zastupiteľstva ŽSK. Počas dňa bude v župnom úrade k dispozícií aj špeciálny oblek, ktorý imituje prejavy choroby skleróza multiplex a bude možné si ho vyskúšať. Pre účastníkov cykloakcie je v úrade pripravené občerstvenie a uvoľňujúce masáže.

Podujatie Od Tatier k Dunaju na bicykloch aj napriek skleróze multiplex odštartalo v pondelok 21. mája na Štrbskom plese. Pelotón už počas tohto dňa prejde do Žilinského kraja a zastaví aj v Liptovskej Kokave, Liptovskom Mikuláši, v kúpeľnej dvorane Lúčky a prvý etapový deň zakončí v Dolnom Kubíne. Zastávkami počas utorka 22. mája budú v našom kraji Terchová a Úrad ŽSK v Žiline. Pelotón následne pokračuje do Považskej Bystrice a cez Trenčín, Nitru a Trnavu by mal v sobotu 26.5.2018 doraziť do Bratislavy.

Orientačné termíny v utorok 22. mája:

9.00 štart druhej etapy z Dolného Kubína

11.00 zastávka Terchová, kde sa k pelotónu pripojí aj župný tím s predsedníčkou Erikou Jurinovou

12.30 – 13.00 zastávka Úrad Žilinský samosprávny kraj