Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

5. september 2016

Otvorili novú župnú JIS v Trstenej. Investícia prevýšila 900-tisíc eur.

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 5. september 2016

V Hornooravskej nemocnici s poliklinikou (HNsP) v Trstenej v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja dnes otvoril žilinský župan Juraj Blanár novú Jednotku intenzívnej starostlivosti oddelenia vnútorného lekárstva. V modernizácii nemocnice tak kraj pokračuje ďalšou investíciou, ktorá prispeje k zvýšeniu kvality zdravotnej starostlivosti pre oravských pacientov. 

„Od roku 2003, kedy župa v rámci delimitácie prevzala regionálne nemocnice od štátu s veľkým modernizačným dlhom, sme do Hornooravskej nemocnice vložili investície vo výške 3 milióny eur. Podarilo sa nám zrekonštruovať oddelenia, priniesť pacientom a lekárom moderné prístroje a dnes otvárame aj úplne novú JIS,“ konštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov boli v priestoroch JIS kompletne vymenené všetky podlahy, okná i dvere, rozvody, kraj zakúpil osem nových polohovateľných lôžok a pribudli tiež špeciálne požiarne dvere so zasklenými stenami. „Zafinancovali sme tak rekonštrukciu v hodnote takmer 909-tisíc eur. Z toho 195.900 eur išlo na prístrojovú techniku, ktorá spĺňa prísne európske štandardy,“ dodal župan.

Riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková doplnila, že JIS s najmodernejšími prístrojmi na záchranu života a zdravia prispeje tiež k zvýšeniu dostupnosti intenzívnej zdravotnej starostlivosti. „Spádová oblasť zahŕňa okrem okresu Tvrdošín aj časť námestovského okresu a predstavuje približne 65-tisíc obyvateľov. JISka bude teda slúžiť všetkým hornooravským pacientom,“ zdôraznila A. Majbíková. 

Podľa riaditeľky HNsP Eleonóry Kadlečíkovej bola Hornooravská nemocnica prvou, ktorá získala certifikát kvality a medzi prvými tiež začala využívať eurofondy. „Poskytujeme zdravotnú starostlivosť na 272 lôžkach a aj vďaka nášmu zriaďovateľovi sa nám darí neustále rozvíjať a zlepšovať. Najbližšie nám pribudne nový urgentný príjem a zaradíme sa tak medzi centrá komplexnej akútnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku,“ informovala E. Kadlečíková. Urgentné príjmy začal Žilinský kraj budovať vo všetkých župných nemocniciach v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne i Trstenej a približne 3 milióny eur umožnia vznik nových jednotiek úrazovej starostlivosti, všeobecnej urgentnej starostlivosti, odborných ambulancií a ďalších nevyhnutných priestorov.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 06.09.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky