3. SEPTEMBER 2015

Oravcom pribudne ďalší obnovený most

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 3. september 2015

V dnešných dňoch začala rekonštrukcia mosta v obci Štefanov nad Oravou. Modernizácia stavby a jej vozovky predĺži životnosť takmer 85 metrov dlhej konštrukcie a zároveň zvýši únosnosť mosta. Vodiči prechádzajúci v tomto úseku ponad rieku Orava tak budú môcť cestovať bezpečnejšie a pohodlnejšie. „Žilinská župa spravuje nielen cesty II. a III. triedy, ale do našich kompetencií patrí aj správa mostov, ktorých máme celkom 800, z toho len na Orave ich je viac ako 170. Snažíme sa, aby naše cesty boli pre vodičov zjazdnejšie, no rekonštrukcie vyžadujú veľký objem investícií, preto musíme postupovať podľa našich finančných možností,“ pripomenul žilinský župan Juraj Blanár.

Komplexná rekonštrukcia si vyžiada obnovu izolácie i celkovú výmenu povrchu takmer 70-ročného objektu. „Namiesto takzvaných mačacích hláv pribudne na moste nový asfaltový koberec, pričom investícia je vo výške 350-tisíc eur,“ informoval riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý. Počas prác bude doprava presmerovaná do jedného jazdného pruhu, kde bude riadená striedavo pre obidva smery svetelnou signalizáciou. „Vzhľadom na rozsah rekonštrukcie predpokladáme, že obnova mosta by mala trvať približne dva až tri mesiace, pričom záleží najmä na počasí, ktoré často rozhoduje o tom, či sa práce predĺžia, alebo nie,“ uzavrel I. Mokrý.

Lenka Záteková

hovorkyňa ŽSK