2. február 2017

O prvenstvo súťažilo takmer 200 stredoškolákov

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Jasenská dolina 2. február 2017

Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu prilákali na svah Jasenskej doliny rekordných 185 žiakov. Súťaž sa pod záštitou žilinského župana Juraja Blanára uskutočnila už po šiestykrát. „Naším cieľom je vrátiť šport späť do škôl, preto budujeme i rekonštruujeme ihriská či telocvične a pre žiakov sa stále snažíme vytvárať rôzne súťaže. Tieto majstrovstvá sú našou župnou športovou tradíciou, na ktorú sa každoročne študenti tešia, čo je vidieť na ich odhodlaní a rastúcej účasti,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov aj vďaka zlepšujúcim sa  podmienkam vychováva Žilinský kraj mnoho mladých športovcov. „Aktuálne môžeme sledovať napríklad vynikajúce lyžiarske výsledky našej liptovskej rodáčky Petry Vlhovej. Máme tu veľa talentov, treba im len podať pomocnú ruku a podporiť ich,“ uviedol žilinský župan.

Ako priblížila riaditeľka odboru školstva a športu Eva Rovňanová, na svahu súťažili stredoškoláci aj tento rok v troch kategóriách. „Rozdelení boli na dievčenské a chlapčenské skupiny a taktiež podľa veku, aby bolo hodnotenie spravodlivé. Najrýchlejší čas získal v konečnom hodnotení Tomáš Košík z Gymnázia M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši, ktorý bol obhajcom tohto titulu a teda už dvojnásobným držiteľom putovného pohára pre absolútneho víťaza,“ doplnila E. Rovňanová. Prvú cenu medzi staršími dorastencami prevzali Viktória Dočekalová, minuloročná víťazka v nižšej kategórii (Gymnázium M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši), a Dominik Žitko (SOŠ polytechnická v Dolnom Kubíne). Víťazmi v skupine mladších dorastencov sa stali Sofia Lilgová (Gymnázium Jozefa Lettricha v Martine) a Tomáš Košík (Gymnázium M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši). V kategórii snowbording dominovali Sára Mráziková (Gymnázium bilingválne v Žiline) a Michal Jakubek (Obchodná akadémia v Čadci).

Žilinská župa organizuje okrem zimných majstrovstiev aj obľúbenú Župnú kalokagatiu a každoročne otvára grantové programy so zameraním na šport. Tento rok začne po prvýkrát s výstavbou dvoch nových telocviční, ktoré vyrastú v areáli najväčšieho slovenského Gymnázia v Námestove a Strednej odbornej školy technickej v Čadci.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 03.02.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky