O KROK BLIŽŠIE

- k zdraviu, normálnemu životu, slobode, škole, priateľom, rodine, cestovaniu, kultúre

 

 

 

 

 


17.2.2021, Žilina - Žilinský samosprávny kraj spúšťa vakcinačnú kampaň. Cieľom kampane je zvýšiť povedomie verejnosti o význame a možnostiach očkovania proti ochoreniu Covid-19 a zároveň motivovať obyvateľov Žilinského kraja k očkovaniu.

Žilinský samosprávny kraj vníma dôležitosť vakcinácie ako najdôležitejšieho nástroja v boji s pandémiou nového koronavírusu. ,,Napriek prísnym opatreniam vidíme, že pandémiu COVID-19 sa nám stále nedarí skrotiť. Jedinou cestou je vakcinácia.Témou našej kampane je O krok bližšie - k zdraviu, normálnemu životu, slobode, priateľom, ale i k cestovaniu, kultúre.. Jednoduchým očkovaním sa môžeme priblížiť k tomu, aby sa náš život vrátil do starých koľají. K tomu však potrebujeme motivovať čo najviac ľudí, aby očkovanie podstúpili," priblížila význam kampane županka Erika Jurinová. Ako dodala, na to, aby si spoločnosť vybudovala kolektívnu imunitu je potrebné preočkovať približne 70 % populácie. ,,Chceme ísť ako kraj príkladom a ukázať obyvateľom, že sa nemajú čoho báť. Verím, že spoločnými silami dokážeme celú pandémiu ochorenia COVID-19 zvládnuť," dodala županka.

V rámci vakcinačnej kampane bude župa informovať verejnosť prostredníctvom jednoduchej grafiky o význame vakcinácie, o princípoch fungovania schválených vakcín so snahou vyvrátiť šíriace sa hoaxy. ,,Do vakcinačnej kampane sme vstúpili v spolupráci s mladými medikmi zo Slovak Medical Students´Association (SloMSA), za čo by som im chcela poďakovať. Verím, že práve vzájomnou koordináciou dokážeme osloviť rôzne skupiny obyvateľov a priblížiť sa k cieľu - zdravému kraju," povedala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

 

 

Ministerstvo zdravotníctva SR predstavilo plán očkovania, ktorý pozostáva z jedenástich fáz. Aktuálne sme v tretej fáze, kde okrem osôb spĺňajúcich kritéria pre zaočkovanie v predošlých fázach pribudli aj osoby s vekom najmenej 75 rokov. Prvými dávkami vakcíny od spoločnosti AstraZeneca boli zaočkovaní aj učitelia, nastúpili na prezenčnú výučbu.

Verejnosť sa môže dať zaočkovať aj vo vakcinačných strediskách, ktoré zriadila župa vo svojich štyroch nemocniciach (v Liptovskom Mikuláši, Trstenej, Dolnom Kubíne a v Čadci). Okrem toho bude počas víkendov fungovať veľkokapacitné vakcinačné centrum v Športovej hale v Žiline.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 19.02.2021

Sekcie


Jazykové verzie webstránky