15. marec 2017

Novú telocvičňu postaví župa v Námestove

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Námestovo 15. marec 2017

Najväčšie slovenské gymnázium bude mať čoskoro nový priestor pre športové vzdelávanie študentov. Gymnázium Antona Bernoláka v Námestove v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja bude tak druhou školou, v ktorej župa vybuduje samostatnú telocvičňu. „Od začiatku existencie krajov je to po prvýkrát, kedy začíname s takýmto projektom. Práce už prebiehajú v Strednej odbornej škole technickej v Čadci a rovnako začnú aj v Námestove. Chceme vytvoriť moderný priestor pre žiakov, ale aj verejnosť, ktorý prinesie viac možností športového vyžitia,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár.  

Na Orave si investícia vyžiada 777.627 eur. Ako vysvetlil žilinský vicežupan Jozef Štrba, kraj využíva pri obstaraní zhotoviteľov stavieb dva nezávislé certifikované elektronické systémy obstarávania a vďaka nim dokáže šetriť verejné finančné prostriedky. „Aj pri tejto súťaži sa nám podarilo ušetriť 213-tisíc eur, čo je takmer pätina z pôvodne odhadovanej ceny. Stavenisko sme odovzdali víťaznej firme minulý týždeň a podľa zmluvy by mali byť práce hotové do konca tohto roka,“ priblížil J. Štrba. 

Telocvičňu župa buduje v zadnej časti školského areálu na mieste bývalého ihriska s rozmermi športovej plochy 40 x 20 metrov. „Budú ju môcť využívať všetci milovníci športu na futbal, basketbal, volejbal či tenis. Verím, že vďaka novému a modernému vybaveniu priláka čo najviac mladých,“ doplnil J. Blanár.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 15.03.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky