12.december 2019

Nové parkovacie miesta pre pacientov Oravskej polikliniky

 

 

 

 

 

 

 

12.12.2019, Žilina – Žilinská župa vybuduje v areáli Oravskej polikliniky v Námestove 57 nových parkovacích miest. Práce, ktoré sa začali v novembri, budú stáť viac ako 260-tisíc eur.

 

 

Oravská poliklinika má v súčasnosti nedostatok parkovacích miest pre pacientov a zamestnancov. Preto sa Žilinská župa rozhodla zefektívniť parkovanie pri poliklinike s cieľom optimalizovať premávku pred hlavným vstupom do budovy polikliniky a minimalizovať kolízne situácie. ,,Hlavne rannú prevádzku sprevádzal dopravný chaos a pacienti mali problém zaparkovať tak, aby sa v kľude a bez zhonu dostavili na vyšetrenie. Riešiť túto situáciu už bolo nevyhnutné. Preto sme začali s rozširovaním parkovacích plôch v areáli polikliniky, dobudujú sa chýbajúce chodníky a priechody pre chodcov,“ povedala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková. 

Po ukončení prác vznikne dostatok miest na parkovanie a zároveň nebude ohrozená zeleň, ktorá sa pred vstupom nachádza. Parkovanie vznikne popri krídle polikliniky, kde je teraz neudržiavaná plocha.

 

Podľa zmluvy by mali stavebné práce trvať sedem mesiacov. Parkovať na nových miestach by sa preto mohlo už v lete.

Žilinská župa je zriaďovateľom piatich zdravotníckych zariadení (štyroch nemocníc a jednej polikliniky). V rozpočte na budúci rok je pre oblasť zdravotníctva vyčlenených viac ako 2,5 milióna eur na stavebné investície z kapitálových výdavkov.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 13.12.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky