Nová očná ambulancia bude slúžiť ľuďom na Liptove

Prevádzkovať ju bude Liptovská nemocnica s poliklinikou.

 

 

 

 

18.2.2020, Žilina – Dnešným dňom začína fungovať nová očná ambulancia v Centre zdravotnej starostlivosti v Liptovskom Hrádku. Prevádzkovať ju bude Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v pôsobnosti Žilinskej župy. Pre pacientov bude k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 6.30 do 14.30.

V priestoroch bývalej polikliniky bola dnes slávnostne otvorená nová oftalmologická ambulancia. ,,Lekárka, ktorá tu pôvodne slúžila, odišla koncom roka do dôchodku. Preto sme s nadšením prijali a podporili iniciatívu našej nemocnice, ktorá sa podujala zachovať očnú ambulanciu pre pacientov na Hornom Liptove. Tí tak nebudú musieť za vyšetrením cestovať do vzdialenejších miest“ povedala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková. Ambulancia bude fungovať v priestoroch, ktorých vlastníkom je župa.

V januári 2020 prešla kompletnou rekonštrukciou elektroinštalácie, renováciou podláh na antistatické a bola vymaľovaná i prislúchajúca čakáreň a chodba. Celková investícia do novej ambulancie bola vo výške 62-tisíc eur, z toho financoval Žilinský samosprávny kraj prístrojové vybavenie v celkovej výške takmer 40-tisíc eur.

Žilinský samosprávny kraj vlani podporil aj vznik šiestich nových ambulancií financami z dotačnej výzvy. V podpore lekárov pokračuje aj tento rok, pričom nová výzvy na predkladanie žiadostí o dotácie by mala byť predložená už na najbližšom marcovom zastupiteľstve ŽSK.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 18.02.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky