Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

11. september 2017

Neúnavní turisti v Žilinskom kraji absolvovali svoju prvú túru

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 11. september 2017

Príbehy 73 turistických klubov, historická i súčasná podoba turistiky, hory, prírodné krásy a láska k prírode. To všetko približuje najnovšia publikácia z dielne ŽSK s názvom Neúnavní turisti v Žilinskom kraji, ktorú v sobotu 9. septembra župa slávnostne uviedla do života v príznačnom prostredí Malej Fatry. Prezentácia knihy bola súčasťou tradičného Pamätného výstupu na Veľký Rozsutec na počesť Sv. Jána Pavla II. a symbolicky tak odštartovala jeho piaty ročník. „Som rád, že sme mohli túto unikátnu knižku predstaviť turistom práve v Terchovej, na mieste, kde sa začínajú cesty nejedného z nich. Náš Žilinský kraj ponúka na svojom pomerne malom území obrovské možnosti turistického vyžitia, preto je kniha celá venovaná turistom a ich celoživotnej záľube,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár, ktorý publikáciu uviedol do života symbolicky posypaním lístia a ihličia. 

Turistickému hnutiu v Žilinskom kraji sa podľa župana darí už viac ako sto rokov. „Tradície zaväzujú, preto si vážim všetkých, ktorí akýmkoľvek dielom prispeli k značeniu, budovaniu, udržiavaniu alebo propagovaniu turistických trás. Či už sú to kluby, alebo jednotlivci, verím že sa na stránkach tejto publikácie nájdu. Je to aj spôsob, akým im chceme za ich nadšenie a prácu poďakovať,“ zdôraznil J. Blanár. Pripomenul tiež, že zásluhou stoviek organizátorov turistických klubov a pochodov sa môže plameň horiaci v srdciach turistov udržiavať i naďalej. „A keď na prechádzkach po oravskej, kysuckej, turčianskej, liptovskej alebo žilinskej či bytčianskej prírode stretávam aj tých najmenších, nemám obavy o našich nasledovníkov,“ uzavrel J. Blanár. 

Kniha Neúnavní turisti je súčasťou série, ktorú Žilinská župa začala vytvorením publikácie Dobrovoľní hasiči v Žilinskom kraji mapujúcej dobrovoľné hasičské zbory a ich históriu vo všetkých regiónoch ŽSK. Stala sa druhou najkrajšou knihou o kraji a regióne za rok 2015. Župa spolupracuje aj na sérii ďalších kníh z histórie Žilinského kraja a jeho územia, obľúbené a odbornou verejnosťou oceňované sú publikácie Drotárstvo, veľká kniha o slovenskom drotárstve; Juraj Turzo, veľká kniha o uhorskom palatínovi; Gorali, veľká kniha o Goraloch Oravy, Liptova a Kysúc; Juraj Jánošík, veľká kniha o zbojníckom kapitánovi; Kelti, veľká kniha o Keltoch v Žilinskom kraji a Javorníky, veľká kniha o nemalom pohorí.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 03.11.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky