28. december 2016

Navrhnite osobnosť na Cenu Žilinského kraja

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 28. december 2016

Na prestížne ocenenie kraja môžu obyvatelia Žilinskej župy navrhnúť významné osobnosti zo svojho okolia aj pre rok 2017. Župa opäť hľadá výnimočných ľudí, ktorým udelí Cenu ŽSK. Ak poznáte mimoriadneho človeka, ktorý sa výrazne pričinil o rozvoj a prezentáciu Žilinského kraja, neváhajte a pošlite svoju nomináciu. „Medzi nami žije množstvo osobností, ktoré však verejnosť často nepozná, no zaslúžia si náš obdiv. Začiatkom decembra sme tak i vďaka tipom od našich obyvateľov, mohli oceniť šiestich významných mužov – traja získali Cenu ŽSK a trom som za ich celoživotnú prácu udelil Pamätnú plaketu ŽSK,“ povedal žilinský župan Juraj Blanár. „Rád by som preto vyzval všetkých, ktorí vedia o niekom výnimočnom, aby poslali svoj tip na Úrad Žilinského samosprávneho kraja,“ doplnil. Návrhy možno posielať v písomnej podobe poštou, osobne alebo e-mailom do konca augusta 2017. Musia obsahovať charakteristiku zásluh navrhovaných osôb, ich súhlas s nomináciou a zdôvodnenie predloženého návrhu. 

Budúcoroční laureáti Ceny ŽSK sa tak zaradia k osobnostiam, ako sú ocenení športovci Jaroslav Katriňák, Michal Martikán, Peter Sagan či atlétka Lucia Hrivnák Klocová. Najvyššie vyznamenanie župy dostali v minulosti aj Milan Rúfus, Ján Chryzostom kardinál Korec, Jozef Ciller, Štefan Pelikán alebo Marcela Laiferová.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 

Pozrite si fotografie z tohtoročného oceňovania osobností Žilinského kraja: