5. jún 2017

Na župe dnes darovali takmer sedem litrov krvi

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 5. jún 2017

Zamestnanci Žilinskej župy sa už po šestnástykrát zapojili do dobročinnej aktivity a darovali krv v rámci podujatia Župná kvapka krvi. Žilinský samosprávny kraj aktivitu organizuje každoročne od roku 2008. Do mobilného odberového lôžka sa dnes posadilo 15 darcov. „Veľmi ma teší, že sa naši pracovníci pravidelne zúčastňujú Župnej kvapky krvi a dávajú tak najavo, že im záleží na osudoch tých, ktorí sa ocitli v nepriaznivej zdravotnej situácii. Som im za to veľmi vďačný. Krv som dnes daroval aj ja a spoločne sa nám podarilo odovzdať takmer sedem litrov tejto vzácnej tekutiny,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár s tým, že medzi darcami boli nielen dlhoroční účastníci, ale tiež nováčikovia – prvodarcovia. 

 V rámci Župnej kvapky krvi darovalo počas deviatich rokov 276 župných zamestnancov približne 124 litrov krvi. Najviac donorov sa aktivity zúčastnilo v roku 2010. Odber krvi vtedy absolvovalo až 27 pracovníkov.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 08.06.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky