12. december 2016

Na župe darovali už viac ako sto litrov krvi

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 12. december 2016

Zamestnanci Žilinskej župy sa rozhodli využiť predvianočný čas a podporiť dobrú vec. Devätnásť úradníkov dnes vymenilo svoje kancelárie za mobilné odberové lôžka zo žilinskej Národnej transfúznej služby a dobrovoľne darovali krv. 

Akciu Župná kvapka krvi organizuje Žilinský samosprávny kraj už ôsmy rok a počas 15-tich odberov sa do nej zapojilo dovedna 261 dobrovoľných darcov, ktorí venovali už viac ako sto litrov vzácnej tekutiny. Do tohto dobročinného podujatia sa pravidelne zapája i žilinský župan Juraj Blanár a vicežupan Jozef Štrba, ktorý nechýbal ani dnes. „Dobrovoľné darovanie krvi ma napĺňa pocitom obdivu, úcty a vďačnosti k tým, ktorí ju darujú, ale aj pocitom zodpovednosti k tým, ktorí ju potrebujú. Som preto veľmi rád, že aj u našich zamestnancov sa táto humánna pomoc stretáva s priaznivou odozvou a i týmto spôsobom tak môžeme dať najavo, že ľudské osudy nám nie sú ľahostajné,“ uviedol Jozef Štrba. Dodal, že k dlhoročným darcom pribudli dnes tiež nováčikovia, čo ho osobne veľmi teší, pretože cieľom je prilákať mladých a zdravých prvodarcov, ktorí budú túto peknú myšlienku šíriť ďalej. 

Žilinský samosprávny kraj usporadúva Župnú kvapku krvi dvakrát ročne. Pravidelne sa jej od roku 2008 zúčastňuje priemerne dvadsať darcov. Najviac donorov bolo v roku 2010, kedy odovzdalo krv až 27 zamestnancov, čo predstavuje takmer 11 litrov krvi.  

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 12.12.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky