11. SEPTEMBER 2015

Na uzatvorený most v Podbieli reaguje aj župa

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 11. september 2015

Žilinský samosprávny kraj oslovil zmluvného autobusového dopravcu LIORBUS, aby urýchlene pripravil obchádzkový grafikon v súvislosti s uzavretím mosta v Podbieli. „Táto situácia sa dotýka nielen samotných motoristov, ale aj študentov a pracujúcich, ktorí sa každodenne musia presúvať úsekom Nižná-Podbieľ. Aby sme ľuďom pomohli a ponúkli im alternatívu v doprave, požiadali sme autobusového dopravcu, aby pripravil dočasný grafikon. Tiež sa mi zdá ako vhodné zabezpečiť intenzívnejšiu dopravu prostredníctvom železnice, a preto moji kolegovia z dopravy od včera rokujú so ŽSSK o možnosti pridania dopravných spojení, prípadne zaviesť tzv. kyvadlovú železničnú dopravu na tomto úseku“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. „Aj keď ide o štátnu cestu I. triedy, ktorá je kvôli mostu neprejazdná, je potrebné sa postarať o obyvateľov Oravy. Zároveň sa tým opäť potvrdila naša dlhoročná snaha o dobudovanie rýchlostnej komunikácie R3, bez ktorej sa tento región nezaobíde.“
O obchádzkovom grafikone vás budeme informovať hneď, ako bude pripravený spoločnosťou LIORBUS. Ak sa podarí nájsť dohodu aj so ŽSSK, rovnako vám túto informáciu poskytneme.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 11.09.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky