16. máj 2017

Na turčianskych cestách obnovujú značenie

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 16. máj 2017

Cestári Žilinského samosprávneho kraja začali s obnovou vodorovného dopravného značenia na ceste druhej triedy II/519 medzi Príbovcami a hranicou s Trenčianskym samosprávnym krajom. „Počasie konečne dovolilo pracovníkom našej župnej Správy ciest, aby sa pustili nielen do rekonštrukcií ciest, ale aj do maľovania vodiacich a stredových čiar. Po zime sú mnohé z nich zle viditeľné, čo ovplyvňuje bezpečnú jazdu vodičov, preto ich zvýrazňujeme nanovo. Zatiaľ sme takto upravili 24 kilometrov cesty od Príboviec po Moškovec a počas tohto týždňa budeme pokračovať ďalej až za Jasenovo,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár. 

Žilinská župa sa stará o cesty i mosty druhej a tretej triedy a tento rok plánuje začať s ich modernizáciou, pričom pôjde o takmer sto kilometrov v Hornom Považí, Turci, Liptove, Orave a na Kysuciach. „Minuloročná zima spôsobila v našich regiónoch veľké škody a narušila župné cesty. Investujeme preto do úsekov, ktoré mrazy zasiahli najviac. Nový asfalt výrazne skvalitní jazdu vodičov,“ doplnil predseda ŽSK s tým, že zrekonštruované cesty vyznačí župa vodiacimi a stredovými čiarami až po obnovách, ako napríklad pri ceste medzi Slovanmi a Turčianskym Ďurom, ktorú kraj tento rok zmodernizoval a následne upravil novým vodorovným značením.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 16.05.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky