Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

19. október 2016

Na opravu oravských ciest schválili 7,2 miliónov eur

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 19. október 2016

V rámci programu cezhraničnej spolupráce INTERREG V - A Poľsko – Slovensko schválil monitorovací výbor dve žiadosti Žilinského samosprávneho kraja na rekonštrukcie vozoviek v regióne Orava. „Spolu s poľskými partnermi sme vypracovali projekty na obnovu našich ciest v okresoch Tvrdošín a Námestovo, kde si komunikácie vyžadovali nový asfaltový povrch a niekoľkomiliónovú investíciu. Podarilo sa nám uspieť, a preto Oravcov čakajú veľké rekonštrukcie,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár. Podľa jeho slov v rámci prvého projektu zmodernizuje kraj za 3,86 mil. eur cestu II. triedy medzi Vitanovou a Hladovkou, rovnako cestu III. triedy priamo vo Vitanovej a zrekonštruuje i šesť mostov v Zuberci, Suchej Hore, Vitanovej a na úseku medzi Vitanovou a Oravicami. Ako ďalej priblížil riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý, druhý projekt počíta s prácami na viac ako 11 kilometroch v katastrálnom území obcí Oravská Lesná, Zákamenné a Novoť. „Aj tu budeme obnovovať mosty, a to konkrétne v obci Lokca a pred obcou Krušetnica. Celkovo budú práce vo výške 3,36 mil. eur,“ doplnil I. Mokrý.

Program slovensko-poľskej spolupráce v novom programovacom období 2014 – 2020 vyčlenil z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja na realizáciu cezhraničných projektov takmer 155 mil. eur. „O finančné prostriedky sa uchádzame tiež v ďalších výzvach. Chceme pokračovať v úspešnej rekonštrukcii Budatínskeho hradu. Začali sme ešte v roku 2009 a aj vďaka eurofondom je hrad dnes klenotom Horného Považia. Je však potrebné v obnove pokračovať, a preto sme podali ďalšiu žiadosť na poskytnutie príspevku na rekonštrukciu hospodárskej budovy nachádzajúcej sa vedľa kaplnky pred hradom,“ uviedol J. Blanár. Investícia z európskych financií je potrebná i v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, kde by pre návštevníkov v prípade úspešného posúdenia projektu mohla vzniknúť nová úzkorozchodná lesná železničná trať. 


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 19.10.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky