Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 

21. JÚL 2015

Na cestách začali s pokladaním nových mikrokobercov

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 21. júl 2015

Regióny Žilinskej župy čakajú nové povrchy vozoviek. Prvá pokládka nového mikrokoberca sa uskutoční na Orave už dnes (21. 7. 2015) na 500-metrovom úseku cesty medzi obcami Párnica a Zázrivá. Obnova vozoviek bude ďalej pokračovať v stredu 
(22. 7. 2015) na Hornom Považí, kde sa novým mikrokobercom v celkovej dĺžke 217 metrov bude môcť pochváliť aj úsek Hričovskej Priehrady. Liptovská cesta medzi Ružomberkom a Likavkou bude nasledovať v štvrtok (23. 7. 2015) s 474 metrami nového povrchu a v piatok (24. 7. 2015) 443-metrový mikrokoberec pribudne aj na Kysuciach v Starej Bystrici. Týždeň cestárskych prác bude pokračovať v pondelok (27. 7. 2015) v regióne Turca. Presne 
780 metrov bude mať mikrokoberec v Turčianskom Ďure. „Pokládka nových mikrokobercov prinesie do našich regiónov opäť ďalšie zlepšenie dopravnej situácie. Spolu ide o takmer 
2,5 kilometra bezpečnejšieho a kvalitnejšieho povrchu, ktorý je určený práve pre nebezpečné úseky, kde majú vozovky zníženú drsnosť a môže tam dochádzať k častejším dopravným nehodám. Odhadovaná investícia je vo výške viac ako 110-tisíc eur a ja verím, že v tomto pozitívnom trende obnovy našich ciest budeme postupne pokračovať aj na ďalších úsekoch,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár. 

Pri realizácii mikrokobercov dochádza najprv k vyfrézovaniu a vyčisteniu vozovky a následne k lokálnej úprave najväčších nerovností tryskovou metódou. Nanesením a uvalcovaním dvojvrstvového mikrokoberca vznikne tak nová vrstva cesty, ktorá zaručí nielen vyššiu bezpečnosť a pohodlie pre vodičov, ale aj dlhšiu životnosť povrchu. Termíny realizácie pokládok sa môžu zmeniť v závislosti od počasia.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 21.07.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky