22. január 2020

Moderná telocvičňa poteší stredoškolákov v Čadci

 

 

 


22.1.2020, Žilina – Obchodná akadémia v Čadci dnes za účasti vicežupana Petra Webera slávnostne otvorila zmodernizované priestory telocvične a hygienických zariadení. Kompletnú obnovu elektroinštalácie v hodnote 46-tisíc eur financoval Žilinský samosprávny kraj.

 

 

V priestoroch telocvične sa zrealizovala celková rekonštrukcia a modernizácia elektroinštalácie, ktorá bola v havarijnom stave a nedovoľovala škole plne využívať telocvičňu. ,,Jestvujúce osvetlenie bolo tak poškodené, že ďalšia bezpečná prevádzka bola vylúčená. V telocvični bola vykonaná kompletná svetelná inštalácia vrátane nových LED svietidiel. Tie nahradili pôvodné žiarivkové výbojky, ktoré mali navyše vysokú spotrebu elektrickej energie,“ povedal riaditeľ odboru správy majetku a investícií ŽSK Peter Mrvečka. Súčasťou stavebných prác bola aj obnova zdravotechniky – šatní a hygienických zariadení pri telocvični. Zrenovovali sa sprchy a toalety, keďže aj v týchto priestoroch prebehla modernizácia elektroinštalácie. Práce trvali dva mesiace.

Pre tento rok má župa vyčlenených takmer štyri milióny eur, ktoré sú určené na kapitálové výdavky v oblasti vzdelávania. Okrem toho pokračuje aj modernizácia štyroch stredných odborných škôl z európskych finančných zdrojov, ďalších osem je v procese verejného obstarávania.

Obchodná akadémia Dušana Metoda Janotu v Čadci je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Poskytuje vzdelávanie v odbore obchodná akadémia, ako i bilingválne štúdium v anglickom či nemeckom jazyku.

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 23.01.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky