Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

18. február 2016

Liptovská nemocnica čoskoro otvorí vlastnú lekáreň

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 18. február 2016

Predseda Žilinského samosprávneho kraja navštívil dnes jednu zo štyroch regionálnych nemocníc, ktoré sú v pôsobnosti Žilinskej župy. Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši sa už o pár týždňov stane v poradí treťou župnou nemocnicou na území Žilinského kraja, ktorá bude mať svoju vlastnú verejnú lekáreň. „Už koncom roka 2011 sme otvorili prvú verejnú lekáreň v Kysuckej nemocnici v Čadci a táto myšlienka sa stala úspešnou, takže vlastnú lekáreň už má aj Hornooravská nemocnica v Trstenej a tento rok pribudne aj prevádzka v Liptovskej nemocnici. Zisk z lekárne putuje priamo do rozvoja samotnej nemocnice, a preto som rád, že takúto možnosť nakupovať vo verejnej lekárni budú mať obyvatelia aj v regióne Liptova. Do vybudovania lekárne sme investovali zatiaľ 272-tisíc eur na rekonštrukciu a predpokladáme ešte ďalšie náklady na materiálno-technické vybavenie približne vo výške 50-tisíc eur,“ informoval počas návštevy budúcej lekárne žilinský župan Juraj Blanár. Podľa jeho slov vznikne v budove bývalého hematologického a krčného pavilónu po ukončení rekonštrukcie okrem verejnej lekárne i Jednodňová zdravotná starostlivosť v odbore oftalmológia spolu so špecializovanými ambulanciami. Na modernizáciu očného pavilónu a nákup prístrojového vybavenia pre toto oddelenie vyčlenila dotáciu 300-tisíc eur aj Vláda Slovenskej republiky počas svojho výjazdového rokovania v Liptovskom Mikuláši v júni minulého roka.

Ako uviedla riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková, Liptovská nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 72 513 obyvateľov a rekonštrukcia budovy prispeje k zabezpečovaniu komplexnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre pacienta na jednom mieste. „V tomto roku plánujeme do našich nemocníc investovať ďalšie finančné prostriedky a pokračovať v modernizácii. V rozpočte sme vyčlenili 7,5 miliónov eur a tieto financie využijeme najmä na rekonštrukciu čakární a nákup prístrojového vybavenia. Rovnako vo všetkých štyroch župných nemocniciach vybudujeme urgentné príjmy, ktoré výrazne zvýšia kvalitu akútnej zdravotnej starostlivosti. Minimalizuje sa tiež časová strata pri záchrane života a mali by sa zvýšiť aj šance pacientov na rýchlejšie uzdravenie,“ zdôraznil predseda ŽSK.  

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 18.02.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky