22. marec 2016

Kysucká nemocnica otvorila novú špičkovú chirurgiu

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 22. marec 2016

Najväčšia investícia minulého roka v Kysuckej nemocnici s poliklinikou (KNsP) v Čadci vo výške takmer 850-tisíc eur priniesla modernizáciu celého operačného traktu chirurgického oddelenia a jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS). „Zo župného rozpočtu pravidelne vyčleňujeme potrebné finančné prostriedky, aby sme pokračovali v trende obnovy našich nemocníc. Modernizačný dlh, ktorý sme zdedili v minulosti od štátu, sa nám úspešne darí znižovať a svedčí o tom i táto významná rekonštrukcia. Aj vďaka nej nájdu pacienti v nemocnici špičkovú zdravotnú starostlivosť a lekári môžu poskytovať kvalitnú a okamžitú pomoc,“ zdôraznil počas obhliadky obnovených priestorov predseda ŽSK Juraj Blanár, pričom pripomenul, že skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti a zvýšenie komfortu pre pacientov boli hlavnými cieľmi rekonštrukcie.

Podľa slov riaditeľa KNsP v Čadci Martina Šenfelda sú nové chirurgické sály a JIS vybavené modernými operačnými lampami, elektrickými polohovateľnými posteľami, operačným stolom, centrálnym monitorovacím systémom a ďalšími prístrojmi a vybavením v celkovej hodnote takmer 130-tisíc eur. „Obnovené priestory spĺňajú prísne normy a požiadavky na objekty nemocníc a keďže sme tiež vybúrali prakticky všetky pôvodné konštrukcie od podláh, obkladov, až po stropy, máme už k dispozícii špičkové oddelenie na európskej úrovni,“ priblížil M. Šenfeld. Vďaka očakávanej rekonštrukcii pribudla v operačných sálach nevyhnutná klimatizácia a celé podlažie sa osamostatnilo od ostatných častí budovy z hľadiska vykurovania, rozvodov i elektrického vedenia. „Denne môžeme uskutočniť približne šesť až desať operácií v závislosti od ich náročnosti. V priebehu marca sme už úspešne odoperovali 76 pacientov a rozdiel je vidieť najmä v kvalite a pohodlí, ktoré priestory poskytujú,“ doplnil riaditeľ Kysuckej nemocnice. Okrem akútnych chirurgických výkonov sú na sálach plánované tiež operácie ochorení štítnej žľazy, prsníkov, operácie ciev, prietrží brušnej steny a ďalšie zákroky. 

KNsP v Čadci je jednou zo štyroch župných nemocníc v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť pre obyvateľov spádovej oblasti okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto s celkovým počtom obyvateľov 124-tisíc. 

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 22.03.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky