Kysucká literatúra na knižnom veľtrhu Bibliotéka Pedagogika 2017

Knižný veľtrh podporuje autorskú produkciu, prácu vydavateľov, knižníc a kníhkupectiev, ktoré tu nachádzajú svoje ocenenie.

 

 

 

Knižný veľtrh Bibliotéka Pedagogika, ktorý sa konal v dňoch 9. - 11. novembra 2017, si so sebou často nesie prívlastok „sviatok všetkých knihomoľov“. Pravdivosť tohto tvrdenia môže nepochybne potvrdiť jeho dlhoročná tradícia a každoročná vysoká návštevnosť. Podujatie je určené pre vydavateľstvá, knižnice, kníhkupectvá i širokú verejnosť, obzvlášť však pre fanúšikov kníh rozmanitej žánrovej skladby. 
Kysucká knižnica v Čadci, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, predstavila na 25. medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka Pedagogika 2017 ďalšie hodnotné publikácie, ktoré vzišli z autorského pera kysuckých literárnych tvorcov. V stánku Žilinského samosprávneho kraja predstavila spolu s ostatnými knižnicami Žilinskej župy svoju bohatú a rôznorodú činnosť, jej hlavný program sa však uskutočnil vo štvrtok 9. novembra o 14.00 hod. na pódiu Literárneho centra 1 prezentáciou víťazných kníh regionálnej čitateľskej súťažeKNIHA KYSÚC 2016.
Podujatie viedla pracovníčka Kysuckej knižnice v Čadci Helena Pagáčová. Pútavým spôsobom predstavila nielen knižné tituly z kategórie náučná literatúra i beletria, ktoré od kysuckých čitateľov získali najväčší počet hlasov, ale hneď v úvode vytvorila príjemnú atmosféru. Po srdečnom uvítaní hostí harmonickú náladu dotvorilo aj vystúpenie zoskupenia ľudovej hudby Bystrická kasňa. V nasledujúcich minútach dostali priestor úspešní kysuckí autori s prezentáciou ich tvorby. Monografiu vo svojom druhom vydaní Stará Bystrica a okolie predstavil Ján Podmanický, ktorý vzdal hold a úctu svojmu spoluautorovi Oskarovi Dubovickému a zároveň poukázal na silné puto k svojej rodnej obci. Knihu Pán doktor, príďte 2.Kysuce očami MUDr. Jozefa Jakuša, pôsobivo spracoval rodený Trenčan, ktorý Kysuciam nielen ako lekár daroval veľký kus svojho srdca, pán doktor Jakuš. Obe knihy vyšli pod záštitou vydavateľstva Magma, ktoré medzi besedujúcimi zastúpila jazyková korektorka a editorka, Ľubka Podoláková. Prezentácií sa zúčastnili aj občania z Trenčína, rodinní príslušníci, priatelia i rodáci z Kysúc, žijúci v hlavnom meste. Po ukončení programu pokračovali účastníci v neoficiálnych a priateľských rozhovoroch pri hlavnom výstavnom stánku Žilinského samosprávneho kraja, ktorý pútal na seba pozornosť celej Incheby vďaka tónom podmanivej ľudovej hudby, za ktorú si Bystrická kasňa vyslúžila veľký potlesk. „Účasťou na knižnom veľtrhu sa Kysucká knižnica v Čadci usiluje dostať do širšieho povedomia verejnosti, upozorniť na svoje pôsobenie a na široké spektrum služieb, ktoré svojím používateľom poskytuje. Je obdivuhodné, že i v dnešnej uponáhľanej dobe ľudia nestrácajú záujem o knihy a ich čítanie a tešíme sa, že milovníci literatúry a písaného slova prišli podporiť i prezentáciu víťazných titulov Kniha Kysúc 2016 a priateľské besedy s ich autormi a vydavateľom“ doplnila slová uznania o priebehu celého podujatia riaditeľka Kysuckej knižnice v Čadci Janka Bírová.
Knižný veľtrh Bibliotéka Pedagogika podporuje autorskú produkciu, prácu vydavateľov, knižníc a kníhkupectiev, ktoré tu nachádzajú svoje ocenenie. Ich vzájomná spolupráca, činnosť a aktivity stoja za uchovaním tradičnej hodnoty knihy a podpory čítania. Do ďalších ročníkov želáme veľa úspechov.

KK
Mgr. Miroslava Barancová
Kysucká knižnica v Čadci
Ul. 17. novembra 1258
02201 Čadca


Spodná navigácia

Aktualizácia: 13.11.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky