KÚSOK JÁNOŠÍKOVÝCH DNÍ JE AJ V ŽILINE

Súčasťou festivalového programu Jánošíkových dní je aj výstava v Makovického dome v Žiline.

 Milovníci krojov a bábik si prídu na svoje v Makovického dome v Žiline, kde Krajské kultúrne stredisko sprístupnilo výstavu Báby a ich háby. Priestor zdobí takmer 90 krojovaných bábik, svadobné vence a party, ako i fotografie tradičného odevu
z rôznych slovenských obcí a miest, napr. Terchová, Liptovské Sliače,
Dobrá Niva, Smižany, Valaliky, Piešťany či Trnava. 
Výstava v Makovického dome v Žiline potrvá do 26. augusta, návštevníci si ju môžu pozrieť v pracovných dňoch od 8. do 16. hodiny (po dohode so zamestnancami Krajského kultúrneho strediska v Žiline aj v iných ako uvedených hodinách).

Pozrite si fotografie z vernisáže výstavy v Makovického dome:
https://www.flickr.com/photos/zilinskazupa/albums/72157715296490722/with/50170017451/

58. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkové dni v Terchovej sa koná od 29. júla do 2. augusta 2020. I keď tohtoročný program je zredukovaný v dôsledku pandémie nového koronavírusu, napriek tomu organizátori pripravili zaujímavý program. Ten sa bude odohrávať v interiérových priestoroch - Terchovskej galérii umenia, kultúrnom dome a v relaxačno-informačnom centre.
Neuskutočnia sa programy v amfiteátri, zrušené sú konský vozový sprievod, festivalový stan či jarmok ľudových remesiel.
Diváci však vôbec po prvýkrát môžu v Terchovej zažiť hrajúce zastávky a jazdu historickým autobusom..

Program a ďalšie informácie z 58.ročníka Jánošíkových dní:
https://www.janosikovedni.sk/

Hlavným organizátorom 58. ročníka medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni je obec Terchová, spoluorganizátorom je Žilinský samosprávny kraj – Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 31.07.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky