8. jún 2017

Kraj zmodernizoval domov sociálnych služieb v Terchovej

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Terchová 8. jún 2017

Investícia Žilinskej župy za 105-tisíc eur priniesla zlepšenie podmienok zamestnancom a klientom Zariadenia pre seniorov a Domova sociálnych služieb v Terchovej v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Ako informoval predseda ŽSK Juraj Blanár, kraj využil spolufinancovanie zo zdrojov ENVIROFONDU a budovu zateplil za takmer 84-tisíc eur. „Okrem novej fasády sme tu namontovali aj slnečné kolektory, ktoré dnes naplno slúžia nielen na ohrev vody na umývanie či sprchovanie, ale v prechodnom období tiež na vykurovanie. Domov sociálnych služieb tak získal i ekologický rozmer a  na energiách šetrí finančné prostriedky,“ uviedol žilinský župan. Podľa neho kraj každoročne vyčleňuje na podobné modernizácie DSS a poskytovanie sociálnej starostlivosti milióny eur, keďže sociálna oblasť je významnou kompetenciou Žilinskej župy.

Riaditeľka Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Terchovej Žofia Hajná priblížila tiež históriu budovy. „Na jej mieste pôvodne stál starý terchovský kostol, ktorý bol však zbúraný. Následne tu vybudovali jasle a v roku 1993 otvorili domov sociálnych služieb,“ podotkla Ž. Hajná. Podľa nej župa v areáli DSS zrealizovala okrem výmeny fasády aj ďalšie práce. „Získali sme i financie na rekonštrukciu terasy, ktorá už bola stará a nevyhovovala svojmu účelu. Teraz ju môžeme využívať na rôzne posedenia či podujatia,“ podotkla Ž. Hajná s tým, že terasa je bezbariérová a môžu ju tak využívať aj klienti na vozíčkoch.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 12.06.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky