10. apríl 2017

Kraj ocenil 23 stredoškolských pedagógov

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Bytča 10. apríl 2017

Počas slávnostného programu pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil v historických priestoroch Sobášneho paláca v Bytči žilinský vicežupan Jozef Štrba učiteľov stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. „Tento rok odovzdávame ocenenia jubilejný desiatykrát a za túto dobu si naše poďakovanie za kvalitnú a obetavú prácu prevzalo už 534 pedagogických pracovníkov. K nim dnes pribudlo ďalších 23 laureátov. Vybrali sme výnimočné osobnosti zo všetkých regiónov, ktorí sa starajú nielen o vzdelávanie našich detí, ale tiež o rozvoj župných škôl a školstva v Žilinskom kraji,“ uviedol podpredseda ŽSK. Podľa jeho slov sú ocenení ukážkou toho, že učitelia dokážu veľkou mierou formovať študentov, viesť ich k národným i medzinárodným úspechom, a tak úspešne prezentovať kraj či celé Slovensko. „Ich prácu si nesmierne vážim a ešte raz chcem všetkým pedagógom poďakovať. Verím, že aj toto ocenenie ich zásluh ich povzbudí do ďalších rokov,“ dodal J. Štrba.

Žilinský samosprávny kraj má v školskom roku 2016/2017 v pôsobnosti 59 stredných škôl. Ako priblížil žilinský vicežupan, oblasť školstva majú kraje v prenesenej pôsobnosti, no aktívne sa podieľajú na vývoji vzdelávania v spolupráci s ministerstvom školstva. ŽSK je zároveň národným lídrom v oblasti duálneho systému. „Na celom Slovensku bolo v tomto školskom roku otvorených 1.121 učebných miest. Z toho až 26 % vytvárame práve u nás v Žilinskom kraji,“ zdôraznil podpredseda ŽSK. Takmer 300 učebných miest v ŽSK predstavuje o jednu tretinu viac ako ponúkajú školy v ostatných župách. Podľa slov vicežupana sú však tieto čísla stále nízke a v budúcom školskom roku kraj očakáva ich navýšenie. „Robíme maximum, aby sme prilákali žiakov na štúdium odborných profesií. Absolventi takýchto škôl na pracovnom trhu stále chýbajú, je naším cieľom ich preto motivovať aj do budúcnosti,“ uzavrel.

Nižšie nájdete zoznam ocenených pedagógov z jednotlivých regiónov Žilinského samosprávneho kraja pre školský rok 2016/2017:

 

KYSUCE

Mária Bajáková, Gymnázium, Turzovka,

Mária Kamenišťanová, Obchodná akadémia, Čadca,

Ida Kurzyszová, Stredná obchodná škola obchodu a služieb, Čadca,

Mária Macušová, Gymnázium, Kysucké Nové Mesto,

Anton Šutiak, Stredná odborná škola technická, Čadca,

 

TURIEC

Jozef Beňuška, Gymnázium V. Paulinyho-Tótha, Martin,

Peter Huľo, Stredná odborná škola obchodu a služieb, Martin,

Alena Kamarýtová, Pedagogická a sociálna akadémia, Turčianske Teplice,

Ján Kőrősi, Spojená škola, Martin,

Ľubica Ondrejová, Gymnázium J. Lettricha, Martin,

Miroslava Štulrajterová, Stredná priemyselná škola, Martin,

 

HORNÉ POVAŽIE

Elena Dorovská, Stredná priemyselná škola stavebná, Žilina,

Oľga Fašková, Gymnázium, Hlinská, Žilina,

Veronika Gáboríková, Stredná odborná škola poľnohospodárska a služieb na vidieku, Žilina,

Ľubomír Konrád, Gymnázium, Veľká Okružná, Žilina,

Renáta Kotúčková, Gymnázium, Bytča,

 

LIPTOV

Michaela Feriancová, Hotelová akadémia, Liptovský Mikuláš,

Michal Hanula, Škola úžitkového výtvarníctva, Ružomberok,

Soňa Hujíková, Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš,

 

ORAVA

Magdaléna Gillová, Spojená škola, Nižná,

Vladimír Slimák, Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín – Kňažia,

Zita Smoleňová, Obchodná akadémia, Dolný Kubín,

Daša Ullmannová, Gymnázium P. O. Hviezdoslava, Dolný Kubín.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 10.04.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky