11. máj 2017

Juraj Turzo opäť zabodoval

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 11. máj 2017

Zo 14. ročníka súťaže Podnikové médium roka 2016 si Žilinský kraj odniesol dve významné ocenenia za originálne video Turzo Juraj, najznámejší palatín v Žilinskej župe. Absolútnym víťazom a držiteľom titulu Podnikové médium roka 2016 sa kraj stal v kategórii Virál. Za unikátne poňatie a odkaz ocenila odborná porota video aj Cenou PhDr. Mariána Matyáša pre ojedinelé projekty v oblasti podnikových médií. Výsledky boli vyhlásené v stredu 10. mája 2017 v Hoteli Devín v Bratislave. 

„Je to mimoriadny úspech, ktorý je ocenením našej práce. Video o Jurajovi Turzovi malo veľký ohlas. Podarilo sa nám osloviť ním mnoho mladých ľudí, ktorí by sa o tejto významnej osobnosti inak nedozvedeli. Preto si vážime aj názor odborníkov, ktorí vyzdvihli našu snahu a originalitu,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár. Rapové video o uhorskom palatínovi videlo na oficiálnej Facebook stránke Žilinského samosprávneho kraja už viac ako 137-tisíc užívateľov. Podľa slov J. Blanára kraj aj takýmto spôsobom hľadá nové cesty komunikácie s občanmi. „Nie sme obyčajný úrad, ktorý si robí svoju prácu bežným spôsobom, prinášame inovatívne nápady, ako sa posunúť ďalej. Žijeme v modernej dobe, kde chcú obyvatelia komunikovať aj prostredníctvom Facebooku či Instagramu, sledovať dianie kraja cez Youtube a my im chceme tieto možnosti poskytnúť čo najlepšie,“ zdôraznil.

Žilinská župa získala ocenenia za originálne projekty už v minulom roku. V kategórii Elektronický magazín je držiteľom titulu Podnikové médium roka 2016 župný Newsletter, v ktorom kraj prináša informácie o aktuálnom dianí zamestnancom ŽSK i jeho inštitúcií, krajským poslancom, médiám a všetkým záujemcom. Porota vlani ocenila v konkurencii súkromných spoločností aj Facebook účet Žilinského samosprávneho kraja, a to druhým miestom v kategórii Facebookové stránky.

Video si môžete pozrieť TU.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK