12. FEBRUÁR 2015

Juraj Blanár: Zajacove prednostné vyšetrenia končia

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 12. február 2015

Žilinský župan Juraj Blanár je jedným z predkladateľov pozmeňujúceho návrhu na zrušenie prednostných ošetrení u lekára. „Som veľmi rád, že sme s kolegami z parlamentu pripravili tento návrh, vďaka ktorému sa pacienti nebudú deliť na dve kategórie,“ vysvetľuje J. Blanár. „Stávalo sa, že ľudia čakali aj týždne či mesiace a ešte aj platili za toto čakanie. Poplatok za prednostné vyšetrenie nefunguje v okolitých štátoch a bol len výmyslom druhej Dzurindovej vlády, ktorá liberalizovala zdravotníctvo. A tým boli ľudia nútení platiť za niečo, čo je platené zo zdravotného poistenia.“ Ide o pozmeňujúci návrh k zákonu 577/2004 o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorý okrem Juraja Blanára spolupredkladajú aj poslanci Jaroslav Baška, Milan Panáček, Ján Podmanický a Dušan Bublavý.
J. Blanár na túto tému písal aj blog, kde sa okrem iného vyjadril: „Asi by sme sa mali spýtať bývalého ministra zdravotníctva Zajaca, ktorého „ministrovanie“ pocítil snáď každý pacient. Jeho bezbrehý liberalizmus v zdravotníctve priniesol do starostlivosti o zdravie biznis.“ A župan dodáva: „Ale zdravotníctvo predsa nemôže takto fungovať, a preto je potrebné tieto chyby naprávať v prospech pacienta.“

 

Lenka Záteková
hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja


Spodná navigácia

Aktualizácia: 12.02.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky