4. December 2015

J. Blanár: Vážim si prácu zdravotných sestier

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 4. december 2015

V župných nemocniciach Žilinského samosprávneho kraja sa pacienti nemusia obávať ohrozenia poskytovania zdravotnej starostlivosti kvôli výpovediam zdravotných sestier. Dnes o tom informoval predseda ŽSK Juraj Blanár. „O situáciu sa od začiatku podrobne zaujímam a aj preto som požiadal riaditeľov našich nemocníc v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne a Trstenej, aby sa stretli so zdravotnými sestrami a ubezpečili ich, že ich mzdy sa v žiadnom prípade nebudú znižovať. Naopak som veľmi rád, že od januára 2016 dôjde k mzdovému zvýšeniu pre všetky sestry v nemocniciach Žilinskej župy. Nesmierne si vážim ich prácu a teší ma, že vláda vyčlenila pre tento účel finančné prostriedky,“ uviedol žilinský župan. Podľa jeho slov je situácia v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci, Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši, Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou MUDr. L. Nádaši Jégeho v Dolnom Kubíne a Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej stabilizovaná. „Naše sestry sú informované, vedia, čo môžu očakávať, a v nemocniciach Žilinskej župy k dnešnému dňu neevidujeme žiadnu výpoveď zdravotnej sestry. Zdravotná starostlivosť ostáva naďalej v plnej miere zachovaná a obyvatelia kraja sa nemusia obávať. Podmienky budú zabezpečené minimálne na takej úrovni, ako je doteraz,“ zdôraznil J. Blanár. 


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 09.12.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky