23. január 2017

J. Blanár: Oravskí starostovia majú našu podporu. R3 je potrebné dobudovať čo najskôr.

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 23. január 2017

Chýbajúce úseky rýchlostnej komunikácie R3 trápia nielen obyvateľov Oravy, ale aj všetkých vodičov prechádzajúcich severovýchodnou oblasťou Žilinského samosprávneho kraja. „Áut na cestách pribúda každým dňom a je nutné prispôsobiť tomuto trendu cestnú infraštruktúru. Dobudovanie R3 je na Orave v tomto smere prioritou, starostovia majú preto našu plnú podporu. Verím, že na úsek Tvrdošín - Nižná bude na ministerstve dopravy čo najskôr vyhlásené verejné obstarávanie a výstavba sa začne v termínoch, ako bolo avizované,“ vyjadril sa predseda ŽSK Juraj Blanár. Zatiaľ sa hovorí o prelome rokov 2017 a 2018.

S výstavbou sa však spája otázka zdrojov financovania. Zastupiteľstvo Žilinského samosprávneho kraja ešte v decembri prijalo uznesenie, v ktorom župní poslanci vyjadrili podporu iniciatíve vlády Slovenskej republiky pri uvoľnení dlhovej brzdy pre veľké infraštruktúrne projekty. „Zrušenie dlhovej brzdy je jediná možnosť, ako nájsť financie a urýchliť budovanie rýchlostných ciest v Žilinskej župe. Ak by sa to podarilo, malo by to veľký vplyv na zlepšenie infraštruktúry a tým i na hospodársky rast nášho kraja do budúcnosti,“ zdôraznil žilinský župan. 


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 23.01.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky