Improliga s tvorivou dielňou

Svoje schopnosti si mohli účastníci vyskúšať na sobotňajšej večernej Improlige v Bábkovom divadle, a následne v nedeľu na tvorivej dielni rozobrať s lektorom.

 

 

 

V mesiaci november sa konala posledná tohtoročná Improliga spojená s tvorivými dielňami pod názvom Improdielne, ktoré boli zamerané na divadelné improvizácie a javiskové zručnosti pre deti a dospelých. V termíne 24. – 26.11. sa v Makovického dome desiatky začínajúcich hercov a priaznivcov divadla pod vedením lektora Daniela Kunza z Univerzity Palackého v Olomouci vzdelávali a zlepšovali v oblasti improvizačného umenia. Svoje schopnosti si mohli účastníci vyskúšať na sobotňajšej večernej Improlige v Bábkovom divadle, a následne v nedeľu na tvorivej dielni rozobrať s lektorom. Improliga prebiehala tradične, pod vedením moderátora, herca a vedúceho DK Makovice pri KrKS v Žiline Jozefa Abafiho. Súžiaci si vylosovali témy, ktoré zadávalo publikum, ako napr: „Keď učitelia ohovárajú na záchode“, „Čo robí Ježiško v lete“ alebo „Výskyt blchy v Žiline“. Medzi súťažnými kolami vystúpili špeciálni hostia – herečka Ivana Kubáčková a Parkour & 3Run Žilina, a hudobným hosťom bol Peter a Dávid. Spomedzi zúčastnených tímov prvé miesto získal Unicorni v akcii, druhé miesto si odniesli Kódované prúžkované a tretie miesto obsadili KUNZ-PÍSKALA. Cenu za najlepší ženský herecký výkon si odniesla Saša Dulinová a Cenu za najlepší mužský herecký výkon získal Lukáš Tandara. Po štyroch sériách Improligy v roku 2017 nás teší čoraz väčší záujem o improvizačné divadelné umenie a jeho vzdelávanie medzi mladými začínajúcimi hercami v Žiline. Prostredníctvom tohto podujatia im dávame priestor na prezentáciu ich hereckých zručností, kontakt s publikom a v neposlednom rade na konfrontáciu ich výkonov s ostatnými účastníkmi podujatia, súťažiacimi, porotcami, pedagógmi a skúsenými hercami. Aj v budúcom roku plánujeme s Improligou pokračovať, a preto sa už teraz tešíme na všetkých improvizátorov, ktorí navštívia Žilinu v roku 2018. Hlavným organizátorom podujatia bolo Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Divadelným klubom Makovice pri KrKS v Žiline a s Bábkovým divadlom Žilina. Podujatie finančne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

Mgr. Viktória Svetkovská
Krajské kultúrne stredisko v Žiline
www.krkszilina.sk


Spodná navigácia

Aktualizácia: 04.12.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky