Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

27. november 2017

Igor Janckulík zavádza a nepravdivo obviňuje zamestnancov ŽSK

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 27. november 2017

Úrad Žilinského samosprávneho kraja reaguje na nepravdivé tvrdenia Igora Janckulíka, ktorý v sobotu 25. novembra zverejnil vymyslenú správu o rekonštrukcii cesty medzi Zákamenným a Oravskou Lesnou. 

Žilinská župa je lídrom v čerpaní eurofondov na Slovensku a v úspešnom čerpaní európskych finančných prostriedkov pokračuje aj v aktuálnom programovom období. Podarilo sa nám získať spolufinancovanie na dlhodobo plánovanú rekonštrukciu cesty medzi Lokcou, Zákamenným a Oravskou Lesnou. Ako iste pán Janckulík vie, pri projektoch financovaných z eurofondov musí úrad dodržiavať nielen slovenské zákonné požiadavky a lehoty, ale aj povinnosti voči riadiacemu orgánu, ktorý rozhoduje o pridelení eurofinancií. 

Preto pri každej stavbe financovanej z eurofondov musíme po skončení verejnej súťaže bezpodmienečne zaslať výsledky na kontrolu riadiacemu orgánu. V opačnom prípade by sme prišli o eurofondy a rekonštrukcia by bola zastavená. Igor Janckulík teda vedome klame, keď tvrdí, že za tento stav sú zodpovední zamestnanci Žilinského samosprávneho kraja. Ako poslanec ŽSK by mal tieto skutočnosti poznať z viacerých europrojektov, za ktoré v zastupiteľstve hlasoval. 

Rovnako pán Janckulík nehovorí pravdu pri obvinení zamestnancov ŽSK, ktorí sa podľa jeho slov nezúčastňujú kontrolných dní na spomínanej stavbe. V piatok 24. novembra na poslednom kontrolnom dni osobne komunikoval a zisťoval informácie od na mieste prítomnej zamestnankyne ŽSK a následne zverejnil nepravdivú informáciu o tom, že na kontrolnom dni zamestnanci ŽSK neboli prítomní. Spomínaná zamestnankyňa sa dokonca nachádza i na fotke zverejnenej samotným Igorom Janckulíkom.

Považujeme za urážajúce, aby pán Janckulík takýmto spôsobom osočoval a poškodzoval meno zamestnancov ŽSK, ktorí dlhodobo pracujú na príprave a realizácii skvalitnenia dopravnej infraštruktúry medzi Lokcou, Zákamenným a Oravskou Lesnou. Aj vďaka nim môže Žilinský kraj zrealizovať kompletnú obnovu tejto cesty v celkovej investícii viac ako milión eur.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 29.11.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky