27. november 2017

Igor Janckulík zavádza a nepravdivo obviňuje zamestnancov ŽSK

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 27. november 2017

Úrad Žilinského samosprávneho kraja reaguje na nepravdivé tvrdenia Igora Janckulíka, ktorý v sobotu 25. novembra zverejnil vymyslenú správu o rekonštrukcii cesty medzi Zákamenným a Oravskou Lesnou. 

Žilinská župa je lídrom v čerpaní eurofondov na Slovensku a v úspešnom čerpaní európskych finančných prostriedkov pokračuje aj v aktuálnom programovom období. Podarilo sa nám získať spolufinancovanie na dlhodobo plánovanú rekonštrukciu cesty medzi Lokcou, Zákamenným a Oravskou Lesnou. Ako iste pán Janckulík vie, pri projektoch financovaných z eurofondov musí úrad dodržiavať nielen slovenské zákonné požiadavky a lehoty, ale aj povinnosti voči riadiacemu orgánu, ktorý rozhoduje o pridelení eurofinancií. 

Preto pri každej stavbe financovanej z eurofondov musíme po skončení verejnej súťaže bezpodmienečne zaslať výsledky na kontrolu riadiacemu orgánu. V opačnom prípade by sme prišli o eurofondy a rekonštrukcia by bola zastavená. Igor Janckulík teda vedome klame, keď tvrdí, že za tento stav sú zodpovední zamestnanci Žilinského samosprávneho kraja. Ako poslanec ŽSK by mal tieto skutočnosti poznať z viacerých europrojektov, za ktoré v zastupiteľstve hlasoval. 

Rovnako pán Janckulík nehovorí pravdu pri obvinení zamestnancov ŽSK, ktorí sa podľa jeho slov nezúčastňujú kontrolných dní na spomínanej stavbe. V piatok 24. novembra na poslednom kontrolnom dni osobne komunikoval a zisťoval informácie od na mieste prítomnej zamestnankyne ŽSK a následne zverejnil nepravdivú informáciu o tom, že na kontrolnom dni zamestnanci ŽSK neboli prítomní. Spomínaná zamestnankyňa sa dokonca nachádza i na fotke zverejnenej samotným Igorom Janckulíkom.

Považujeme za urážajúce, aby pán Janckulík takýmto spôsobom osočoval a poškodzoval meno zamestnancov ŽSK, ktorí dlhodobo pracujú na príprave a realizácii skvalitnenia dopravnej infraštruktúry medzi Lokcou, Zákamenným a Oravskou Lesnou. Aj vďaka nim môže Žilinský kraj zrealizovať kompletnú obnovu tejto cesty v celkovej investícii viac ako milión eur.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK