5. september 2017

Hasičský župný pohár pozná svojich víťazov

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Turčianske Teplice 5. september 2017

Prvý ročník unikátnej série hasičských pretekov vstúpil v piatok 1. septembra do finále a priniesol vyhodnotenie najúspešnejších tímov dobrovoľných hasičov zo Žilinského kraja. Dejiskom posledných pretekov Hasičského župného pohára sa stali Turčianske Teplice. „Podarilo sa nám vytvoriť súťaž, ktorá nemá obdobu nikde na Slovensku, spojili sme štyri hasičské ligy pôsobiace na území Žilinskej župy a umožnili dobrovoľným hasičom z Turca, Liptova, Oravy, Kysúc i Horného Považia, aby mohli zabojovať o župný pohár v rámci jedinečnej série ôsmich pretekov,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. Hasiči sú podľa neho v Žilinskom kraji fenomén, keďže počet DHZ je tu dokonca vyšší ako počet obcí a miest. „Hasičského župného pohára sa zúčastnilo 81 tímov rôznych vekových kategórií, muži i ženy a čo ma teší najviac – najmä mnoho mladých zapálených do hasičstva, ktorí, verím, že túto tradíciu v našich regiónoch udržia a budú ju rozvíjať ďalej,“ zdôraznil žilinský župan.

Ako informoval koordinátor Hasičského župného pohára Roman Huliak, od mája do začiatku septembra sa súťažilo v ôsmich pretekoch v požiarnom útoku. „Hasiči zbierali body priebežne počas všetkých kôl za najrýchlejšie útoky. Okrem klasických súťaží boli súčasťou napríklad aj nočné preteky, ktoré mohli zamiešať kartami, no zvíťaziť mal šancu predovšetkým ten, kto sa zúčastnil čo najväčšieho počtu kôl,“ priblížil R. Huliak. Víťazným družstvom v kategórii mužov sa stalo DHZ Trnové so 142 bodmi. Ženskú kategóriu ovládli hasičky z DHZ Bytčica so 122 bodmi. Oba tímy absolvovali všetkých osem pretekov.

Nižšie nájdete výsledky prvých troch miest mužskej a ženskej kategórie 1. ročníka Hasičského župného pohára 2017.

 

VÝSLEDKY

Muži

1. miesto DHZ Trnové 142 b

2. miesto DHZ Rudinka 137 b

3. miesto DHZ Dolný Hričov 132 b

Ženy

1. miesto DHZ Bytčica 122 b

2. miesto DHZ Blažovce     90 b

3. miesto DHZ Dolný Hričov   86 b

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK