22. OKTÓBER 2014

Happy Žilinský kraj v Karlových Varoch!

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 22. október 2014

 

Žilinská župa sa aj tento rok zapojila do už 47. ročníka najstaršieho medzinárodného festivalu filmov s turistickou tematikou TOURFILM 2014 Karlové Vary. Do súťaže zaslala snímok Happy Žilinský kraj, ktorý patril do 1.kategóre filmov do 30 minút zameraných na prezentáciu národných boardov, regiónov, miest a komerčnej sféry. 1. mája 2014 bola prostredníctvom tohto videa symbolicky otvorená turistická sezóna v kraji. Žilinský kraj sa rozhodol využiť popularitu hitu Happy od Pharrella Williamsa na propagáciu vzácnych historických, kultúrnych a prírodných pamiatok z celého kraja. Oku pozorného diváka neujdú zábery z Lesnej úvraťovej železnice v skanzene Vychylovka, tradičné čičmianske domčeky, Sobášny palác v Bytči, vzácna dominanta Považia-Hrad Strečno, Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, vzácny Hrad Budatín, Múzeum slovenskej dediny v Martine, Vlkolínec zapísaný do UNESCA, najnavštevovanejší Oravský hrad, orloj v Starej Bystrici, socha Jánošíka v Terchovej, či mamut zo Spoločnej prírodovednej expozície v Krásne nad Kysucou. Okrem pamiatok video predstavuje akúsi virtuálnu pozvánku do turisticky atraktívnych centier oddychu a relaxu, za všetky spomeňme Sudopark Klokočov, Gino Paradise Bešeňová, kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach, Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, Hotel Marlene Veľká Rača-Oščadnica, Snowland YETI Valčianska dolina a prevádzka Krajinka na Liptove. O úspechu takejto podoby propagácie svedčí počet vzhliadnutých videí, ktorý doposiaľ presiahol počet 62 tisíc. ,,Snažíme sa využívať rôzne spôsoby, ktoré dokážu byť nápomocné pri zviditeľňovaní krás nášho kraja. Zrazu stačí vziať do ruky kameru a stretnúť správne naladených ľudí a výsledkom je video, ktoré zaujalo ,,virtuálnych návštevníkov“ Žilinského kraja. A to, že sme sa dočkali uznania aj priamo v Karlových Varoch, napriek veľkej konkurencii, je pre nás vzácne a mimoriadne potešujúce,“uviedol žilinský župan Juraj Blanár, ktorý sa sám objavil vo videoklipe a dokonca predviedol svoje tanečné umenie. http://www.youtube.com/watch?v=F5rkwsFK628

Spojenie myšlienky celosvetového hitu a propagácie zaujímavostí Žilinského kraja presvedčilo porotu festivalu TOURFILM. Tá zaradila spomínané video spomedzi 477 filmov a spotov zo 132 krajín sveta na short list 20 najlepších filmov vo svojej kategórii. Takéto umiestnenie župa zaznamenala už 2.krát po sebe. V roku 2013 sa táto pocta ušla cyklofilmu ,,Trasy, traste sa!“.

 

Mgr. Peter Kubica
riaditeľ
odbor informácií a zahraničných vzťahov

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 09.01.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky