Finisáž Svet kovačického insitného umenia

Výstava 17 krajanov zo Srbska

 

 

 

 

 

Výstava 17 krajanov zo Srbska má za sebou svoju finisáž, ktorá sa konala v stredu 12. septembra vo výstavných priestoroch Úradu Žilinského samosprávneho kraja v Žiline. 

Finisáže Svet kovačického insitného umenia sa zúčastnili aj 2 srbskí autori, ako aj riaditeľ združenia Naiva Art Kult z Kovačice a vedúca srbskej kovačickej delegácie Mária Raspirová.
Insitných umelcov prišli podporiť aj krajania z Poľska. Pozvanie prijala aj županka Erika Jurinová, pracovníci úradu, poslanci ŽSK, ale aj milovníci umenia, pričom niektorí si z výstavy odnášali aj hodnostné kúsky do svojej zbierky.

Finisáži predchádzalo aj neformálne stretnutie zástupcov krajanských komunít zo Srbska a Poľska, ktoré zorganizoval riaditeľ OKS Miroslav Žabenský. Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia Úradu ŽSK, podpredseda ŽSK Peter Dobeš, riaditeľ odboru kultúry Martin Hromada, poslanci ŽSK Zdenko Kubáň a František Výrostko. Témou stretnutia bolo spoločné plánovanie aktivít slovensko-poľsko-srbskej spolupráce na poli kultúry a vzájomná pomoc a podpora pri ich organizovaní.

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 13.09.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky