6. jún 2019

Do Dňa rodiny na Orave sa zapojila aj Žilinská župa

 

 

 

 

 


6. jún 2019, Žilina Po úspešnom prvom ročníku Dňa rodiny v Budatínskom parku sa Žilinská župa rozhodla tento rok podieľať na dvoch rodinných dňoch už aj v spolupráci s mestami a organizáciami. Po Žiline prichádza Dolný Kubín, kde vypukne veľká rodinná oslava už v nedeľu 16.júna.

Tretia júnová nedeľa bude opäť patriť rodinám a deťom. V meste Dolný Kubín je pre návštevníkov pripravená bohatá ponuka zábavných súťaží pre celú rodinu, k dispozícii bude populárny fotokútik a chýbať nebude ani sokoliarske predstavenie. ,,Podujatie Deň rodiny už neodmysliteľne roky patrí k Dolnému Kubínu. Je to priestor, kde môže celá rodina tráviť zmysluplne svoj voľný čas. Zabavia sa tam deti, ich rodičia, ale aj starí rodičia. Som veľmi rád, že sa nám v tomto roku podarilo spojiť sily a podieľame sa na jeho príprave s dlhoročnými organizátormi podujatia aj so Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK),“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta Dolný Kubín a poslanec ŽSK. 

K mestu sa tento rok pridala aj Žilinská župa, ktorá je partnerom podujatia. ,,Vlani sme pripravili Deň rodiny v Budatínskom parku v Žiline, ktorý prilákal viac ako štyritisíc návštevníkov. Mali sme pozitívnu spätnú väzbu, preto sme sa rozhodli v tomto trende pokračovať. Ponuku na spoluprácu sme dali aj mestu Dolný Kubín. Našim záujmom je upriamiť pozornosť na rodinu, ktorá je dôležitá a nenahraditeľná. Chceme ju podporiť nielen vtedy, keď sa cíti dobre a v kondícií, ale aj keď sa ocitne v núdzi. Preto sme krátko po nástupe do úradu založili nadáciu aj centrum na podporu rodiny a popri tom pokračujeme v našich pro-rodinných aktivitách, napríklad v zdravotníctve, ale aj v kultúrnej oblasti,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

 

Tréning krotiteľov, ako znie názov veľkej rodinnej oslavy, začne o 15. hodine na námestí v Dolnom Kubíne pred Mestským kultúrnym strediskom. Veľkolepé podujatie pri príležitosti Dňa rodiny bude v meste už po siedmykrát. ,,Týmto podujatím sa snažíme posilniť rodinu z vnútra prostredníctvom spoločne stráveného času všetkých jej členov. Chceme napomôcť zjednotiť tých, ktorých uponáhľanosťou doby často separujeme. Opäť chceme naučiť rodiny, aby sa spolu hrali, smiali, rozprávali i počúvali a to skrz zábavné a náučné súťažné disciplíny krotenia samých seba,“ povedala Petra Jurčáková, organizátorka podujatia.

 

Na detských návštevníkov bude čakať šesť súťažných stanovíšť a na každom budú štyri disciplíny. Odmenou za splnenie niekoľkých aktivít bude odznak krotiteľa. V téme divokých šeliem ostávajú aj sprievodné aktivity. Tí najmenší sa môžu tešiť na zvieracích maskotov na námestí a môžu dať namaľovať vybrané zvieratko na tvár.
Tohtoročná téma „Tréning krotiteľov" vychádza z príbehu pútnika, ktorý pozýva ľudí naučiť sa ovládať 6 zvierat: a to skrotením leva (teda srdce), chytením dvoch zajacov (naše nohy), vyumývaním slona (naše uši), dávaním pozor na hada (náš jazyk), strážením sovy ( našich oči) ako i  zadržaním straky (naše ruky).

 

Výzvou dňa je stať sa človekom: s milujúcim srdcom, o šikovnými nohami, pozornými ušami, bezpečným jazykom, bystrými očami a štedrými rukami.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 06.06.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky