Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

6. jún 2019

Do Dňa rodiny na Orave sa zapojila aj Žilinská župa

 

 

 

 

 


6. jún 2019, Žilina Po úspešnom prvom ročníku Dňa rodiny v Budatínskom parku sa Žilinská župa rozhodla tento rok podieľať na dvoch rodinných dňoch už aj v spolupráci s mestami a organizáciami. Po Žiline prichádza Dolný Kubín, kde vypukne veľká rodinná oslava už v nedeľu 16.júna.

Tretia júnová nedeľa bude opäť patriť rodinám a deťom. V meste Dolný Kubín je pre návštevníkov pripravená bohatá ponuka zábavných súťaží pre celú rodinu, k dispozícii bude populárny fotokútik a chýbať nebude ani sokoliarske predstavenie. ,,Podujatie Deň rodiny už neodmysliteľne roky patrí k Dolnému Kubínu. Je to priestor, kde môže celá rodina tráviť zmysluplne svoj voľný čas. Zabavia sa tam deti, ich rodičia, ale aj starí rodičia. Som veľmi rád, že sa nám v tomto roku podarilo spojiť sily a podieľame sa na jeho príprave s dlhoročnými organizátormi podujatia aj so Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK),“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta Dolný Kubín a poslanec ŽSK. 

K mestu sa tento rok pridala aj Žilinská župa, ktorá je partnerom podujatia. ,,Vlani sme pripravili Deň rodiny v Budatínskom parku v Žiline, ktorý prilákal viac ako štyritisíc návštevníkov. Mali sme pozitívnu spätnú väzbu, preto sme sa rozhodli v tomto trende pokračovať. Ponuku na spoluprácu sme dali aj mestu Dolný Kubín. Našim záujmom je upriamiť pozornosť na rodinu, ktorá je dôležitá a nenahraditeľná. Chceme ju podporiť nielen vtedy, keď sa cíti dobre a v kondícií, ale aj keď sa ocitne v núdzi. Preto sme krátko po nástupe do úradu založili nadáciu aj centrum na podporu rodiny a popri tom pokračujeme v našich pro-rodinných aktivitách, napríklad v zdravotníctve, ale aj v kultúrnej oblasti,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

 

Tréning krotiteľov, ako znie názov veľkej rodinnej oslavy, začne o 15. hodine na námestí v Dolnom Kubíne pred Mestským kultúrnym strediskom. Veľkolepé podujatie pri príležitosti Dňa rodiny bude v meste už po siedmykrát. ,,Týmto podujatím sa snažíme posilniť rodinu z vnútra prostredníctvom spoločne stráveného času všetkých jej členov. Chceme napomôcť zjednotiť tých, ktorých uponáhľanosťou doby často separujeme. Opäť chceme naučiť rodiny, aby sa spolu hrali, smiali, rozprávali i počúvali a to skrz zábavné a náučné súťažné disciplíny krotenia samých seba,“ povedala Petra Jurčáková, organizátorka podujatia.

 

Na detských návštevníkov bude čakať šesť súťažných stanovíšť a na každom budú štyri disciplíny. Odmenou za splnenie niekoľkých aktivít bude odznak krotiteľa. V téme divokých šeliem ostávajú aj sprievodné aktivity. Tí najmenší sa môžu tešiť na zvieracích maskotov na námestí a môžu dať namaľovať vybrané zvieratko na tvár.
Tohtoročná téma „Tréning krotiteľov" vychádza z príbehu pútnika, ktorý pozýva ľudí naučiť sa ovládať 6 zvierat: a to skrotením leva (teda srdce), chytením dvoch zajacov (naše nohy), vyumývaním slona (naše uši), dávaním pozor na hada (náš jazyk), strážením sovy ( našich oči) ako i  zadržaním straky (naše ruky).

 

Výzvou dňa je stať sa človekom: s milujúcim srdcom, o šikovnými nohami, pozornými ušami, bezpečným jazykom, bystrými očami a štedrými rukami.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 06.06.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky