6. október 2017

D3 musí byť zaradená medzi priority ministerstva dopravy

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 6. október 2017

Dnes rokoval žilinský župan Juraj Blanár, poslanec NR SR Ján Podmanický a župný poslanec za Kysuce Jozef Grapa s petičným výborom za neodkladnú dostavbu diaľnice D3. Spoločne vyjadrili nespokojnosť so súčasným stavom výstavby cez Kysuce, ktoré sú nadmerne preťažované medzinárodnou kamiónovou dopravou. „Budeme žiadať od ministra dopravy, aby bola D3 zaradená medzi priority ministerstva. Pre mňa osobne nie sú prijateľné žiadne výhovorky. Keď sa nezmení prístup ministerstva, nastane kolaps dopravy, čo nemôžeme dopustiť,“ povedal Juraj Blanár. 

Kysuce v parlamente zastupuje starosta Starej Bystrice Ján Podmanický, ktorý zdôraznil ďalší postup: „Budúci týždeň začína schôdza NR SR, ktorá sa bude zaoberať štátnym rozpočtom, kde budeme veľmi vážne diskutovať o tom, aby sa príprava zvyšných úsekov D3 dostala do financovania štátu a budeme na tomto veľmi dôsledne trvať.“ 

O situácii v obciach ležiacich popri preťaženej štátnej ceste I/11 informoval Jozef Grapa a zhodnotil dnešné stretnutie: „Stretli sme sa, aby sme reagovali na vyhlásenie priorít ministerstva dopravy a koordinovali niektoré kroky, aby sa medzi tieto priority zahrnula dostavba D3 do roku 2020.“

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK