21. marec 2016

Cyklistika v Žilinskej župe bola hlavnou témou krajskej konferencie

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 22. marec 2016

Cyklo Tour 2016 otvorila aj v tomto roku tradičnú tému jedného z najpopulárnejších fenoménov súčasnosti – cyklistiky. Konferencia ponúkajúca príspevky zamerané na budovanie i obnovu cyklistickej infraštruktúry, nové európske výzvy v programovom období 2014-2020, rady, tipy a informácie o službách a projektoch v cyklooblasti sa uskutočnila v pondelok 21. marca 2016 v priestoroch Žilinského samosprávneho kraja. „Žilinská župa je rajom pre cyklistov a každoročne k nám zavíta množstvo návštevníkov s cieľom preskúmať náš kraj práve zo sedla bicykla. Preto sa snažíme vytvárať čo najlepšie podmienky pre rozvoj cyklistiky, a to nielen investíciami do obnovy a budovania cyklotrás, ale tiež i organizáciou viacerých aktivít, ako je aj táto konferencia,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov má Žilinský kraj viac ako 2 400 kilometrov značených cykloturistických trás a ponúka jedinečné cyklomagistrály od  tých jednoduchších, napríklad v Bystrickej doline, až po tie náročnejšie v horskom prostredí. „Sme tiež správcom unikátnej cyklotrasy spájajúcej hradné dominanty Horného Považia – hrad Strečno a hrad Budatín – a momentálne pracujeme na našej najväčšej výzve, ktorou je prepojenie Horného Považia s regiónom Turca v rámci trasy Strečno – Lipovec – Vrútky popri rieke Váh,“ doplnil žilinský župan s tým, že kraj v minulom roku ponúkol cyklistom po prvýkrát i novinku v podobe cyklobusov.

Okrem cyklistických projektov, ktoré ŽSK plánuje na území kraja v aktuálnom programovom období, konferencia poskytla i informácie o rozvoji cyklistickej infraštruktúry na území krajského mesta Žilina či využití získaných dát zo sčítačov cyklistov. „Pre návštevníkov konferencie sme chceli pripraviť program, ktorý by im povedal viac o cyklistike na území nášho kraja. Príspevky odborníkov boli pripravené špeciálne pre dnešný deň a teší nás, že prišli tiež študenti a ďalší záujemcovia, ktorí sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií,“ povedal riaditeľ Úradu ŽSK Pavol Holeštiak. Ako ďalej doplnil župan J. Blanár, súčasťou prezentácií bol aj príspevok o novom projekte Žilinského kraja, ktorým je Žilinská Župa Tour 2016. „Ako prvý samosprávny kraj na Slovensku ponúkame cyklistom päť pretekov v regiónoch Žilinskej župy, počas ktorých navštívia unikátne prírodné časti kraja a budú súťažiť o župný pohár a jedinečné župné dresy,“ zdôraznil predseda ŽSK. 

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 22.03.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky