Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

4. september 2018

Čítať v knižniciach Žilinskej župy sa oplatí

 

 

 

 

 

 

4.9.2018, Žilina - Rodiny v knižniciach Žilinskej župy ušetria. Od 3. septembra sa budú dať vybaviť rodinné preukazy už vo všetkých piatich knižniciach, ktorých zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj. Náklady pri rodinnej registrácii sú nižšie o približne polovicu, pri viacčlenných rodinách ešte viac.

„Ciele, ktoré sme si po našom nástupe na Žilinskú župu stanovili v stratégií rozvoja kraja Žilinský kraj 22+ zavádzame do praktického života. Aj toto je jedno z prorodinných opatrení, ktorými vychádzame rodinám v ústrety. Zároveň ich chceme motivovať, aby navštevovali naše inštitúcie, aby chodili do knižníc, aby mali záujem požičiavať si a čítať knihy a využívať aj ďalšie knižničné služby. Knižnice nie sú jediné, budeme pokračovať a rodinné vstupné chceme zaviesť do všetkých našich kultúrnych zariadení,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

Pri rodinnej registrácií zaplatí podľa cenníka knižnice len jeden dospelý člen rodiny a za každého ďalšieho člena sa dopláca iba 1 euro. Ak sa napríklad do Oravskej knižnice zapísala štvorčlenná rodina zaplatili spolu 16 eur, po novom ich rodinný preukaz vyjde na 8 eur.

Riaditeľ odboru kultúry Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martin Hromada priblížil, že do rodinného preukazu je možné zahrnúť mamu, otca a každé ich dieťa do veku 15 rokov. 

„Niektoré naše knižnice rodinné preukazy už zavedené mali, ale Žilinská župa sa rozhodla túto výhodu rozšíriť a ponúkať ju jednotne vo všetkých knižniciach, ktorých sme zriaďovateľom. Veríme, že verejnosť možnosť rodinnej registrácie využije a naše knižnice získajú nových čitateľov,“ dodal Hromada.

 

Žilinský samosprávny kraj je zriaďovateľom piatich regionálnych knižníc – Krajskej knižnice v Žiline, Liptovskej knižnice G.F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši, Oravskej knižnice A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne, Turčianskej knižnice v Martine a Kysuckej knižnice v Čadci. Všetkých päť knižníc v roku 2017 evidovalo dohromady 31 949 registrovaných používateľov a knižnice, ktoré robia mnoho ďalších aktivít pre verejnosť vlani navštívilo vyše 577-tisíc ľudí.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 05.09.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky