Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

4. október 2017

Cez internet sa bezplatne objednáte v nových ambulanciách

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 4. október 2017

Žilinský samosprávny kraj vlani spustil novinku v bezplatnom objednávaní u lekárov. Na portáli www.objednatvysetrenie.sk sa takýmto spôsobom do dnešného dňa elektronicky objednalo takmer 50-tisíc pacientov. Do systému nedávno pribudli nové ambulancie, ich celkový počet je tak už 72. „Bezplatné objednanie u lekára by malo byť samozrejmosťou pre všetkých. Manažovať pacientov je potrebné tak, aby nemuseli čakať dlhé hodiny pred ambulanciami a dohadovať sa, kto prišiel prvý. Systém objednatvysetrenie.sk túto možnosť ponúka, preto ma teší, že sa nám podarilo získať ďalšie nové ambulancie, ktoré ho začnú v priebehu októbra používať. Ide predovšetkým o štátne nemocnice v Martine a Žiline,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár. Župa dlhodobo komunikuje s lekármi a na elektronický systém objednávania postupne prejdú všetky nemocničné ambulancie v oboch spomínaných mestách. Podľa žilinského župana budú štátne nemocnice tak nasledovať župné v Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši, Trstenej a Čadci, v ktorých ambulanciách sa pacienti bezplatne objednávajú od minulého roka.

Ako uviedla riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková, na nový spôsob manažovania pacientov aktuálne prechádzajú aj lekári ďalších ambulancií. „Ide o alergologickú ambulanciu v Liptovskom Mikuláši a rehabilitačnú ambulanciu v Bytči. Pribudli do nášho systému objednatvysetrenie.sk a pre pacientov tak budú poskytovať nielen kvalitnú zdravotnú starostlivosť, ale i lepší spôsob objednávania,“ doplnila A. Majbíková. Podľa nej chce kraj zapojiť čo najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. „Je to jedinečný projekt a skvelá príležitosť. Robíme všetko preto, aby aj lekári pochopili, ako ľahko a rýchlo môžu zefektívniť plánovanie svojich vyšetrení a posunúť zdravotníctvo o ďalší krok bližšie k modernému a kvalitnému trendu,“ dodala. Predseda ŽSK tiež pripomenul, že systém je lekárom prispôsobený priamo na mieru „Máme veľmi pozitívne reakcie ako z ambulancií, ktoré systém používajú, tak od pacientov. Pochvaľujú si jednoduchosť a rýchle reakcie portálu, prístupný je aj cez mobil, čiže sa k lekárovi objednáte kedykoľvek a kdekoľvek, kde máte pripojenie na internet,“ zdôraznil J. Blanár.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 03.11.2017

Sekcie


Jazykové verzie webstránky