26. september 2018

Cestári zasahovali na Orave

 

 

 

 

 

26.9.2018, Žilina – Cestári na Orave majú za sebou prvý zimný výjazd. September so sebou priniesol výrazne ochladenie a na ceste sa tvorila poľadovica.

Náhla zmena počasia so sebou priniesla aj prvé zásahy cestárov. Na Orave v oblasti Roháčov snežilo a teplota klesla pod nulu. ,, Situácia nás však neprekvapila. Správa ciest zabezpečila na základe predpovedí počasia pohotovosť na všetkých svojich pracoviskách a ukázalo sa to ako veľmi dobrý ťah,“ povedal riaditeľ Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja Pavol Liška. Zároveň dodal, že na Orave v oblasti Roháčov bolo posypaných zhruba 80 km ciest. ,,Bola poľadovica, posypom sme eliminovali možnosť šmyku. V teréne boli vozidlá Závodu Orava v Dolnom Kubíne, Námestove a Trstenej. V ostatných regiónoch bola situácia zatiaľ pokojná. Teplota vozovky je v plusových hodnotách,“ uzavrel.

Pracovníci a technika v strediskách Správy ciest ŽSK ostávajú naďalej v pohotovosti, aby v prípade potreby zasiahli a zabezpečili bezpečný prejazd na cestách v správe župy.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 26.09.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky