24. jún 2016

Cesta v Spálenej doline je už takmer obnovená

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 24. jún 2016

Žilinský župan Juraj Blanár dnes skontroloval pokračovanie prác na obnove cesty medzi Zubercom a Zverovkou, kde cestári pokladajú nový asfaltový koberec. „Spálená dolina je veľmi obľúbené turistické miesto a som rád, že sa nám podarilo vyčleniť finančné prostriedky na opravu cesty v tejto oblasti. Približne dve tretiny prác už máme za sebou, čiže v pondelok by mal byť úsek hotový. Nový povrch bude mať po sčítaní jednotlivých častí takmer tri kilometre a náklady sú 250-tisíc eur,“ informoval predseda ŽSK. Zároveň dodal, že pri rekonštrukcii sa kraju podarilo ušetriť, keďže vyčlenených bolo 300-tisíc eur. „Peniaze, ktoré ostali, určite nebudeme mať problém využiť a nájsť im neskôr uplatnenie. V regióne Orava máme tento rok naplánované rekonštrukcie viac ako 25 kilometrov ciest II. a III. triedy, do ktorých investujeme spolu 1,8 milióna eur,“ zdôraznil J. Blanár.

Ako ďalej podotkol riaditeľ závodu Orava Správy ciest ŽSK Jozef Oršuliak, rekonštrukcie sa dotknú aj ďalších obcí, pričom obnovovať sa budú cesty i mosty. „Opravujeme napríklad aj vozovku medzi Osádkou a Lúčkami. Liptovská strana je už hotová a my momentálne pracujeme na tej oravskej. Spolu ide o 3,3 kilometra a náklady sa predpokladajú na 250-tisíc eur,“ uviedol J. Oršuliak. 

Počas roka chce kraj hľadať prostriedky ďalej a prerozdeliť ich medzi všetkých päť regiónov ŽSK. „Máme 1.430 kilometrov ciest II. a III. triedy a aj keď neustále rekonštruujeme a obnovujeme, stále je čo robiť. Preto hľadáme financie a chceme investovať do našich regiónov čo najviac,“ uzavrel žilinský župan.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 24.06.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky