27. máj 2016

Celoslovenské stretnutie podnikateliek v Žiline

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 27. máj 2016

Takmer 50 aktívnych podnikateliek z celého Slovenska i zahraničia, ktoré sú členkami či sympatizantkami Top centra podnikateliek a manažérok, sa vo štvrtok 25. mája 2016 stretlo v priestoroch Úradu Žilinského samosprávneho kraja na svojom celoslovenskom zhromaždení. Nadviazali tak na úspešnú spoluprácu s krajom, ktorá začala už v minulom roku, kedy podpísal predseda ŽSK Juraj Blanár s ambasádorkou Európskej siete ambasádoriek podnikania žien Zlaticou Máriou Stubbs memorandum o spolupráci. „Podporili sme už tri intenzívne akadémie pre ženy, ktoré potrebovali naštartovať alebo znovu oživiť svoje podnikanie. V našom kraji je stále menej žien ako mužov, ktoré sa takejto činnosti venujú, a preto je dôležité im pomôcť a prispieť k ich lepšiemu uplatneniu v biznis sfére Žilinskej župy,“ informoval počas štvrtkového stretnutia podnikateliek žilinský vicežupan Jozef Štrba. 

Ako uviedla prezidentka Top centra podnikateliek a manažérok Elvíra Chadimová, Žilina je jednou z regionálnych pobočiek klubu a aj vďaka podpore kraja sa darí členkám rozširovať lokálne podnikanie žien v jednotlivých regiónoch. „Naším cieľom je združovať aktívne podnikateľky a vrcholové manažérky. Aj prostredníctvom intenzívnych akadémií chceme spájať staršie, skúsenejšie ženy s tými mladšími, ktoré svoje projekty začínajú. Vzniká tak synergický efekt s možnosťou pomáhať si a inšpirovať sa navzájom,“ doplnila E. Chadimová, ktorá je sama držiteľkou viacerých ocenení, ako napríklad Najlepšia podnikateľka roka 1992, Manažérka roka Slovenskej republiky 1995 či Osobnosť cestovného ruchu v oblasti vzdelávanie za rok 2006. Podľa jej slov sú veľmi dôležité práve osobné stretnutia a vytváranie možností networkingu a zdôrazňovanie dobrých príkladov z praxe.

Žilinská župa v spolupráci s podnikateľkami Žilinského kraja pokračuje aj naďalej a pripravuje ďalšie akadémie, ktoré by sa v prípade záujmu uskutočnili v Čadci, Martine, Dolnom Kubíne alebo Ružomberku. 


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK