Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

13. december 2016

Budúci rok čaká stredné školy viacero rekonštrukcií

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 13. december 2016

Školstvo bude v budúcom roku hospodáriť so sumou 70.573.384 eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja na rok 2017, ktorí budú župní poslanci schvaľovať v pondelok 19. decembra 2016. Oblasť vzdelávania má ŽSK z väčšej časti v prenesenej kompetencii financovanej zo štátneho rozpočtu. Viac ako 58,5 mil. eur tak pridelí ministerstvo školstva pre gymnáziá, stredné odborné školy a konzervatóriá. Zahrnuté je i šesťpercentné navýšenie platov, a to rovnako zo strany ŽSK pre školské zariadenia. 

V pôsobnosti Žilinského kraja je rekonštrukcia budov a učební, ktoré prevzala župa pri delimitácii od štátu s veľkým modernizačným dlhom. Tento rok ŽSK investuje do obnovy 4.408.212 eur, čo predstavuje 17,57 % z jeho kapitálových výdavkov. „Plánujeme nakúpiť nové vybavenie do jedální, skvalitniť internáty a zabezpečiť moderné učebné pomôcky. Zároveň nás čakajú ďalšie rekonštrukcie, keďže mnoho školských budov je už rokmi opotrebovaných a postupne preto vyčleňujeme financie do každého regiónu,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár. 

Podľa jeho slov kraj naplánoval v Hornom Považí napríklad aj výmenu trafostanice z roku 1982 v Dopravnej akadémii v Žiline, obnovu hygienických zariadení Gymnázia Okružná a dokončenie jednej z najočakávanejších investícií – komplexnej rekonštrukcie najväčšej funkčnej haly v Žiline na Rosinskej. Nové ihrisko by malo v budúcom roku vzniknúť i v Kysuckom Novom Meste pri Spojenej škole a dobudovaná bude tiež telocvičňa pri SOŠ technickej v Čadci. 

Financie rozpočet pridelí aj turčianskych školám a ich športoviskám. „Na Gymnázium V. Paulinyho-Tótha počítame s výmenou podlahy telocvične a pokračujeme tiež v združenej investícii s mestom Martin pri budovaní športovo – rekreačného areálu,“ informovala riaditeľka odboru školstva Eva Rovňanová.

Cieľ zníženia energetickej náročnosti chce kraj naplniť najmä v regióne Liptov. Výmena okien a zateplenie je zahrnuté do rozpočtu v SOŠ elektrotechnickej v Liptovskom Hrádku, Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši či v školskom internáte v Ružomberku. Obnova hygienických zariadení zase čaká oravskú Spojenú školu v Nižnej, kde si finančné prostriedky vyžiada taktiež výmena kabíny výťahu a výťahových dverí.

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 13.12.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky